Ще в жовтні оператори газорозподільних систем опублікували проекти розрахунку цін на наступний, 2022 рік. Так, вартість транспортування гази може вирости в 2-4 рази в залежності від регіону.

Вартість розподілу газу розраховують за формулою, затвердженою НКРЕКП, пишуть "Вести". Облгази попередньо проводять розрахунки, а потім передають в НКРЕКП на затвердження.

Наступного року облгази мають намір підняти транспортування "блакитного палива" з 1,44 до 4,14 грн/куб. 16 операторів ГРС мають намір підняти тариф на 100%, а ще 15 операторів – на 200%.

Вартість розподілу підвищується через зростання ціни на газ так як для його транспортування необхідний технічний газ. Виходить, щоб доставити "блакитне паливо" населенню облгази використовують газ технічний на власні потреби. А бізнес його повинен купувати за ринковими цінами. З цієї причини оператори ГРС і заклали у вартість транспортування ціни на рівні приблизно 30 000 грн за тисяч куб. м.

За словами Голови Союзу споживачів комунальних послуг Олега Попенка, вартість газу технічного становить близько 40% від витрат на транспортування. З цим і пов'язане зростання тарифів.

"Сьогодні державна компанія "Нафтогаз" перекладає недоліки своєї роботи на плечі споживачів, фактично минаючи облгази. Оператори лише взяли формулу, перерахували, і кажуть, що вони тут ні до чого. Можливо, в такому випадку НКРЕКП варто переглянути цю формулу? Встановити обмеження на вартість газу для технічних потреб?", - каже Попенко.

Популярні новини зараз

Нові графіки відключення світла: все кардинально зміниться

Сніг випав несподівано, а удобрити город не встигли: чи є сенс вносити підживлення після цього

Попіл може стати отрутою для вашого городу; 3 випадки, коли заборонено використовувати це добриво

План поділу України таки існує: у ГУР сказали, які регіони путін хоче залишити, як "спірні"

Показати ще

У НКРЕКП кажуть, що операторам ГРС було висунуто пропозицію купувати газ для власних потреб не по 30 гривень за один кубометр, а по 7,8 Гривень (у 2021 році ціна становила 6 гривень). Чльон НКРЕКП Ольга Бабій каже, що через те, що обсяги споживання особливо не змінилися причини піднімати ціну так різко немає.

Нові тарифи українці дізнаються наприкінці грудня, ближче до новорічних свят.

Раніше Hyser писав про те, що українців попередили про дике зростання цін на газ.

Також Hyser повідомляв, які регіони України готові до нового блекауту.

Нагадаємо, що українцям перерахують тариф на доставку газу.