Потенційно небезпечний астероїд 4660 Nereus на величезній швидкості наближається до нашої планети і вже 11 грудня він перетне орбіту Землі.
Пресслужба NASA повідомляє, що небесне тіло має форму яйця, а його діаметр становить 330 метрів.
Фахівці уточнюють, що один оборот навколо Сонця 4660 Nereus здійснює за 664 земних дня. Швидкість, з якою летить астероїд становить 23700 м/сек.
Астероїд 4660 Nereus був відкритий ще в 1982 році. За словами вчених, для Землі він не представляє небезпеки. Його максимальне зближення з нашою планетою складе 4 мільйони кілометрів — близько 11 відстаней до Місяця.
Подібних небесних тіл, що перетинають земну орбіту, в Сонячній системі дуже багато. За ними ведеться постійне спостереження.
Нові графіки відключення світла: все кардинально зміниться
Володимир Зеленський "пройшовся" по військовим: "Генерал, який не був у окопі - не генерал"
Залишилося пережити це: що станеться із представниками знаків східного гороскопу до старту зими-2024
Вже з 1 грудня правила мобілізації зміняться: що треба знати заброньованим українцям
Вчені стурбовані даними астероїдом не через те, що він близько підходить до землі, а скоріше тим, що його орбіта нестійка. Вона витягнута і по всій видимості земне тяжіння на неї досить сильно впливає.
Проте, за їхніми словами зближення 4660 Nereus з Землею ніяк не відіб'ється на жителях планети. Більш того, його зіткнення ні з землею, ні з Місяцем в найближчі сто років не відбудеться.
Як відомо, людство придумало захист від астероїдів, яка включає в себе ряд методів, за допомогою яких вони можуть змінити траєкторію навколоземних об'єктів і тим самим запобігти катастрофі.
Якщо на поверхню Землі впаде досить великий астероїд, то він викличе цунамі, вогняні смерчі розміром з континент, або імпактну зиму - це, коли в стратосферу підніметься величезна кількість пилу, яке закриє Сонце.
Раніше Hyser писав про те, що у мережі регочуть над наближенням астероїда до землі.
Також Hyser повідомляв, що на Землю висадиться корабель інопланетян.
Нагадаємо, що названо професії, які зникнуть до 2030 року.