Реальна кількість інфікованих на добу може відрізнятися від офіційних даних
У зв'язку з третьою хвилею пандемії коронавірусу в Україні щодня спостерігається значний приріст хворих. Як буде розвиватися епідеміологічна ситуація найближчим часом, говориться в повідомленні НАН України.
Повідомляється, що протягом останнього тижня в країні продовжувала збільшуватися кількість інфікованих. Однак незважаючи на "антирекорди" щодо смертності та нових випадків, темпи поширення коронавірусу в Україні поступово знижуються. За даними НАН дане зниження спостерігається протягом двох тижнів.
Реальні темпи поширення вірусу можуть бути помітно нижче, тих, що пропонуються в щоденній статистиці МОЗ. Справа в тому, що в офіційну статистику враховуються і ті випадки, які були зафіксовані раніше, але не були підтверджені тестом.
У НАН зазначили, що на даний момент Україна знаходиться на початку фази плато, що є дуже невпевненим станом і може тривати кілька тижнів. Відзначається, що дані статистики будуть сильно залежати від затримок внесення інформації. Спрогнозувати кількість летальних випадків дуже складно, оскільки все залежить від завантаженості і забезпеченості лікарень.
Тим часом в НАН спрогнозували кількість нових випадків зараження до 20 квітня 2021 року. Епідеміологічний прогноз складений за допомогою двох незалежних моделей - статистичної моделі Facebook Prophet і компартментної моделі SEIR-U.
Чужих грошей не буває: в Україні обговорюють скасування банківської таємниці, що потрібно знати власникам карток
Ці знаки Зодіаку виявляться на морі влітку-2025: навіть якщо зараз сидять у тапках та з боргами
Абітурієнти, не проспіть свій шанс: у вас є всього 15 хвилин, щоб не втратити вступ
Юрій Ткач з" Одного разу під Полтавою" вдруге став на коліно: "У неї був шоковий стан, вона плакала"
"Слід зазначити, що похибка передбачень значно зростає зі збільшенням інтервалу прогнозування, тому до отриманих результатів необхідно ставитися обережно. Відзначимо також, що в компартментну модель закладено тенденцію зменшення репродуктивного числа, що призвело до істотної розбіжності зі статистичною моделлю Prophet", - йдеться в повідомленні.