В Україні прийнято новий наказ, згідно з яким всім боржникам загрожуватиме автоматизований арешт банківських рахунків. Його здійснюватимуть шляхом інформаційної взаємодії державних і приватних виконавців з банками.
Про це йдеться в наказі Мін'юсту, яким оновлено Порядок автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках. Пише видання Obozrevatel.
Завдяки внесеним змінам, процедура виявлення рахунків боржника, встановлення суми коштів на них, арешту та списання виявлених коштів відбуватиметься миттєво.
За даними Мін'юсту, зараз до системи автоматизованого арешту підключено 7 банків. Ще 44 банки підключені до системи в тестовому середовищі, і 11 банків знаходяться на стадії консультацій і попередніх налаштувань щодо підключення до тестового середовища.
Таким чином, найближчим часом до системи автоматизованого арешту буде приєднано 62 банки з усіх 72 діючих банків в Україні (станом на 01.03.2021).
Арешт грошей на банківських рахунках буде проходити за таким алгоритмом:
План поділу України таки існує: у ГУР сказали, які регіони путін хоче залишити, як "спірні"
На упаковці написано неправильно: скільки рідкого порошку для прання потрібно насправді
Глава ГУР Кирило Буданов розповів про "Орешник" путіна, все не так просто: "Вони зовсім втратили розум"
Лимон для схуднення не вранці, а перед сном: як правильно вживати, щоб кілограми танули
Державний або приватний виконавець за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) створює і направляє в банки вимогу про отримання інформації про наявність і стан рахунків боржника.
Інформаційні системи банків (ІСБ) за допомогою прикладного програмного інтерфейсу один раз на годину протягом робочого часу виконують запит щодо наявності вищевказаних вимог.
При отриманні вимоги ІСБ негайно формує повідомлення про прийняття вимоги до виконання банком і відправляє його АСВП, а також інформує відповідальну особу банку про необхідність виконання відповідних процедур згідно з внутрішніми правилами банку.
У разі відмови в наданні інформації щодо наявності та стану рахунків боржника в ІСБ формується повідомлення з обґрунтуванням причини такої відмови, яке відправляється до АСВП.
Виконавець за допомогою АСВП створює і направляє в банки, в яких відкриті рахунки боржника, постанову про арешт коштів.
Банки виконують постанови про арешт коштів шляхом їх примусового списання з рахунків боржника (у міру надходження) і перераховують їх на рахунки органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, з яких кошти потрапляють стягувачам.
Раніше "Нyser" писав про те, що Нацбанк почне стежити за діяльністю колекторських фірм.
Також наш портал повідомляв, Нафтогаз оновив перелік боржників.
Нагадуємо, українцям розповіли як будуть "вибивати" комунальні борги.