В Україні шахраї придумали нову схему з телефонами

Останнім часом шахраї активізувалися. Крім телефонних дзвінків, вони стали використовувати новий спосіб, як шантажувати власників IPhone, пише Обозреватель.

У зоні ризику власники подібних гаджетів, які вирішили продати мобільний телефон через Інтернет.

Інна Чижевська опублікувала оголошення про продаж iPhone X на відомому сайті оголошень. Незабаром їй зателефонував потенційний покупець.

"Покупниця" стала розповідати Інні про те, що у неї вже був iPhone, але вона його розбила і тому хоче купити новий. Однак, її обліковий запис зі старого телефону підходить не до всіх моделей.

Тому вона запропонувала перед покупкою, щоб Інна ввела її дані на своєму телефоні для перевірки. Власниця телефону нічого не запідозрила і зробила, як її попросили.

Після цього, "покупниця" заявила, що Інна повинна викупити у неї пароль, інакше телефон буде заблокований і їм вона не зможе користуватися.

Популярні новини зараз

Чим потрібно обробити редис, щоб її не погризли шкідники: поради досвідчених городників

Україна може бити за будь-якими цілями на території Росії: у Британії зробили важливу заяву

Як правильно згадувати близьких на Великдень: обов'язково зробіть це, щоб рідні вас почули

Віщі сни на Великдень: в який день вони здійснюються і як їх тлумачити

Показати ще

Шахрайка вимагала в Інни 10% від зазначеної ціни за гаджет - 1050 грн.

Але власниці телефону вдалося його розблокувати та залишити шахрайку ні з чим. Їй пощастило, що на телефон були всі документи та вона його купувала офіційно.

Інна написала на сайт підтримки компанії Apple, їй передзвонили та попросили відправити копію чека й IMEI. Потім приходить посилання, шляхом якої можна перезавантажити телефон і змінити налаштування.

Експерти радять не вестися на такі прохання до того, як відбудеться продаж. Коли Вам віддали гроші за телефон, тоді можна вийти зі свого iCloud, скинути все до заводських налаштувань і тільки після цього віддавати гаджет новому власнику.

Також шахраї можуть представитися в соціальній мережі іншому. Вони можуть придумати, що він втратив телефон і попросити провести подібну процедуру.

Також шахраї можуть представитися співробітниками компанії Apple і попросити заради перевірки ввести дані чужого аккаунта. Довіряти таким історіям також не варто.

Раніше портал Hyser повідомляв, що у Києві хлопець зважився на крадіжку і сам себе здав поліцейським.

Також ми писали, що деяким власникам карт доведеться встановити верифікаційні додатки.

Нагадуємо, що Україну наповнили фальшиві гривневі купюри, що важливо знати.