Неповний контроль за ланцюгом поводження з медичними відходами призводить до численних порушень та маніпуляцій у цій сфері.
«Найбільшою перепоною для ефективного контролю у цій сфері є відсутність офіційної та достовірної інформації про обсяг утвореного у медзакладах сміття. Держекоінспекція володіє інформацією лише про кількість транспортованих та знищених медвідходів, однак загальна кількість згенерованого у медзакладах сміття невідома», - пояснив Андрій Мальований.
Він зазначив, що Держекоінспекція часто виявляє випадки незаконного захоронення небезпечного медичного сміття у лісосмугах, на узбережжях та територіях ПЗФ. За словами посадовця, щоб забезпечити ефективну протидію таким фактам, необхідно налагодити контроль за всіма ланками процесу поводження з медичними відходами.
Для цього під час зустрічі голови Держекоінспекції із заступником міністра охорони здоров’я Ігорем Кузіним домовились про співпрацю, яка передбачає:
Обмін інформацією про актуальний стан щодо поводження з медвідходами в регіональному розрізі;
Проведення спільних нарад для оперативного вирішення проблемних питань;
Теперь будет легче: графики отключения света 23 ноября – Укрэнерго обрадовало украинцев
Масштабное лишение пенсий в декабре: ПФУ поставил жесткие требования
Огурцы будут нежными и вкусными: как молоко поможет получить идеальный урожай
Вся правда им приходит во сне: 5 знаков Зодиака, которые видят вещие сны
Розробку рішень для забезпечення дотримання законодавства у сфері поводження з медвідходами, зокрема, посилення екологічного контролю, приведення системи управління відходами до вимог європейського законодавства.