ЄСПЛ погодився з доводами захисту, що дії детективів НАБУ порушують європейські стандарти та права людини. Також у рішенні суду йдеться про систематичне ігнорування Вищим антикорупційним судом (ВАКС) та його Апеляційною палатою положень Конвенції про захист прав людини.
Адвокат Бориса Кауфмана Ігор Проценко підтвердив рішення ЄСПЛ та додав: «На жаль, боротьба з корупцією в Україні перетворюється на показове шоу. Під час обшуків дедалі частіше затримують осіб, які не становлять загрози і не мають наміру тікати. Це створює медійну "картинку", але підриває засади справедливості, коли ВАКС заплющує очі на такі порушення. За ці незаконні дії держава змушена буде виплачувати компенсації з бюджету. Чи буде Міністерство юстиції позиватися до детективів НАБУ, щоб відшкодувати кошти, - питання, яке потребує громадського контролю».
На ситуацію відреагував також Олексій Бебель, адвокат іншого підозрюваного у справі, який привітав рішення ЄСПЛ: «Самовільне затримання Кауфмана та інших осіб не викликало зауважень у суддів ВАКС, що свідчить про безкарність правоохоронців. Боротьба з корупцією має відбуватися в рамках закону, а правоохоронні органи повинні чітко його дотримуватися. Пора скасувати антиконституційну норму, яка дозволяє детективам НАБУ затримувати осіб на власний розсуд. Закон має захищати права людини, а не ставати інструментом тиску».
Рішення ЄСПЛ стало важливим прецедентом у боротьбі за дотримання прав людини в Україні та викликало резонанс у юридичній спільноті й серед громадськості.
Дональд Трамп зробив доленосну та гучну заяву про Україну
Попіл може знищити ваш город: з чим не можна смішити добриво, щоб не зашкодити
Така комбінашка, що всі валяються: рецепт салату з куркою та чорносливом, весь секрет у соусі
Злата Огнєвіч розповіла про участь в Євробаченні, організатори зіпсували все: "Сказали, що нічого не буде"