Напередодні 75-го Саміту НАТО було чимало різних думок та прогнозів щодо результатів для України цієї ювілейної зустрічі. Однак, як зазначив політик, уже зараз можна констатувати, що було прийнято ряд конкретних рішень, які посилюють нашу країну вже сьогодні та дають реальну перспективу нашого членства в Альянсі.
«Насамперед мова йде про підсумкову Декларацію, підтриману лідерами всіх 32 держав-членів НАТО, в якій чітко визначено, що шлях України до Північноатлантичного Альянсу незворотний. Також визнані кордони нашої держави в межах 1991 року, натомість усі окуповані території, у тому числі й АР Крим, ніколи не будуть визнані під юрисдикцією будь-якої іншої держави. А також у документі зазначено, що перемога України є невідʼємною частиною архітектури безпеки Європи», – наголосив Арсеній Пушкаренко.
Ще одним важливим рішенням Саміту він назвав затвердження фінансування України на 2025 рік у мінімальній сумі в 40 мільярдів євро від Альянсу. Це дуже важливо, адже ці кошти є додатковими до тих, котрі наша держава отримує в рамках двосторонніх безпекових угод із державами, домовленості про підписання яких були досягнуті на минулорічному Саміті НАТО у Вільнюсі.
Як розповів народний депутат, також з’явиться спеціальний представник Альянсу в Україні, який координуватиме військову підтримку від партнерів, реформи, виконання річних національних програм. Окрім того, в Німеччині створюється нова структура з надання допомоги, координації логістики, тренування та навчання військовослужбовців для нашої держави в галузі безпеки та оборони.
«Для того, щоб Європейська архітектура безпеки не була заручником окремої внутрішньополітичної ситуації у державах-союзниках, важливим рішенням на цьому Саміті стало те, що відтепер НАТО бере на себе більшу координуючу функцію в питанні забезпечення військової підтримки України. Нам також погодили передачу нових систем протиповітряної допомоги та літаків F-16. Ми отримали окремі пакети допомоги від деяких держав, зокрема від Канади та Австралії. Тож вважаю, що Саміт був доволі результативним та конкретним», – акцентував парламентарій.
Арсеній Пушкаренко зазначив, що загалом Північноатлантичний Альянс існує вже 75 років, і на сьогодні багато держав-членів, розуміючи загрозу, яку несе російська федерація, збільшили реальні видатки в озброєння, оборонно-промисловий комплекс, посилення спроможностей своїх Збройних сил. Адже, як наголосив політик, тільки разом можна зупинити вісь зла та не дати зруйнувати світову архітектуру безпеки.
Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни
Яйця, гречка, хліб, а тепер і молочка: ціни у супермаркетах продовжують підніматися
Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."
Які рослини в жодному разі не можна обрізати восени: моліться, якщо ви це зробили
«Тож переконаний, що російсько-українська війна дала поштовх для того, щоб країни-члени НАТО почали виконувати свої внутрішні зобов’язання, а саме інвестувати в сектор оборони та безпеки не менше 2% на рік від ВВП країни. Також ми побачили, що розширення Альянсу можливе, адже навіть Фінляндія, котра 80 років мала позаблоковий статус, стала членом Північноатлантичного Альянсу. Відповідно, це показує перспективи і для нашого майбутнього вступу», – підсумував Арсеній Пушкаренко.