Захід зібрав понад 400 представників природоохоронних органів країн-членів Європейського Союзу, країн, що вступають до ЄС, країн ЄЕП та ЄАВТ, а також потенційних кандидатів на вступ до ЄС.

Організаторами конференції були Мережа Європейського Союзу з імплементації та правозастосування екологічного права (IMPEL Network), Мережа екологічних прокурорів ЄС (ENPE), Мережа ЄС з розслідування екологічних злочинів (EnviCrimeNet) та Об'єднання суддів ЄС з навколишнього середовища (EnviCrimeNet). Конференція включала окрему дискусійну панель, присвячену захисту навколишнього середовища під час збройної агресії Росії проти України.

Участь у заході взяли народний депутат України, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна, національний Координатор IMPEL Network Андрій Мороз, радник Генерального прокурора України Максим Попов, а також в.о. Голови Державної екологічної інспекції України Ігор Зубович.

Українська делегація поділилася результатами роботи Державної екологічної інспекції України, досвідом діяльності Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування та Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора України в умовах воєнного стану. Наголошувалося, що війна не лише глобально вплинула на стан довкілля України, а й спонукала формувати нові механізми реагування на злочинні дії російських окупаційних військ.

Крім того, було обговорено практичні проблеми реформування українського екологічного законодавства, першочергові на шляху України до вступу до ЄС. Міжнародні партнери висловили слова підтримки та солідарності з українським народом у боротьбі за перемогу та євроінтеграцію. Конференція стала майданчиком для обговорення впливу російської агресії на екологію.

Популярні новини зараз

Українці сумують: під час бойового завдання не стало українського пілота, підполковника авіації

Як у старих фільмах: готуємо справжні полтавські галушки з м'ясом та грибами. Рецепт

Діти будуть у захваті: як вдома приготувати смачні мармеладні ведмедики на кшталт Haribo

Спочатку будуть ракетні атаки і бомбардування: у США розповіли, як Росія нападе на Україну

Показати ще

Також на конференції було представлено офіційний ресурс Мінсередовища «ЕкоЗагроза», в якому Держекоінспекція бере активну участь і дозволяє автоматично збирати та фіксувати інформацію про екологічні загрози з географічною прив'язкою до місцевості. На платформі «ЕкоЗагроза» фіксуються різні екологічні загрози, такі як хімічна небезпека, радіаційна небезпека, міни, забруднення води, небезпечні відходи, стихійні звалища, інструкції на випадок катастрофи, а також наслідки воєнних дій та їх вплив на довкілля.

На завершення конференції в Римі також було зазначено, що російська агресія призвела до серйозних збитків навколишньому середовищу України, зокрема, до знищення лісів, морських екосистем, забруднення річок та ґрунтів, загибелі флори та фауни. Було озвучено страшні факти, зокрема підрив дамби Каховської ГЕС, що призвело до затоплення населених пунктів та масштабної екологічної катастрофи.

У рамках конференції обговорювалися питання реагування на екологічні злочини та визначення екологічної шкоди, завданої російською агресією довкіллю України. Конференція наголосила на необхідності спільних зусиль щодо вирішення цих проблем та відновлення навколишнього середовища.

Також після заходу українська делегація презентувала міжнародним представникам альманах зі 100 найкращих робіт, що відображають вплив війни на природу України та шляхи відновлення, випущеного за результатами Всеукраїнського екологічного конкурсу малюнків «Майбутнє планети в наших руках!», у якому взяли участь діти віком від 6 років. до 18 років із усіх областей України, включаючи території, де продовжуються активні бойові дії.