«Попередні слухання у Міжнародному суді ООН — це ще не розгляд злочину агресії з боку Росії, але важливий крок на шляху до цього», — заявив у прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентської співпраці Арсеній Пушкаренко.

Також він зазначив, що в Гаазькому суді можна розглядати лише порушення конвенцій, які підписали обидві сторони та мають статтю про те, що будь-які суперечки вирішує суд ООН. У нашому випадку це Конвенція про запобігання геноциду, до якого маніпулятивно апелює РФ. Саме тому в судовому позові Україна стверджує, що росія неправомірно посилається на Конвенцію про запобігання геноциду, зловживаючи виправданням свого цинічного та кривавого нападу на нашу країну бажанням захистити людей на Донбасі від абсурдного затвердження «геноциду, який чинить київський режим».

«На сьогодні 32 держави світу, які є також підписантами з інших Конвенції про запобігання геноциду, приєдналися до позову України проти Росії. Це всі країни Європейського Союзу, окрім Угорщини, Австралії, Нової Зеландії, Великобританії, Канади. Це ще раз свідчить про потужну підтримку України на міжнародній арені», - зазначив Пушкаренко.

Народний депутат нагадав, що Україна, позицію якої в цьому позові представляє Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Антон Кориневич, наполягає на тому, що Росія порушує міжнародне право та не виконує рішення Міжнародного суду ООН. Тому Росія має підкоритися рішенню суду про припинення військових дій в Україні від 16 березня 2022 року в рамках цього позову нашої держави.

Арсеній Пушкаренко також зазначив, що агресор різними маніпуляціями прагне довести, що Міжнародний суд не може розглядати позов України. Росія аргументує це тим, що мала право напасти на Україну, оскільки керувалася статтею 51 Статуту ООН, в якій йдеться про право на самооборону. А ще держава-агресор аргументує неможливість розгляду поданого Україною позову прецедентом з Югославією, яка 29 квітня 1999 року також подала позов до Міжнародного суду ООН у зв'язку з порушенням зобов'язань низки країн не застосовувати силу. Але тоді Міжнародний суд дійшов висновку, що немає юрисдикції у цьому позові. Росія намагається довести, що позов України подібний до югославського, проте наша сторона наполягає, що країни НАТО не використовували геноцид як привід для бомбардування Югославії. Тому цей прецедент не є релевантним,

«Загалом, якщо Міжнародний суд прийме до розгляду позов України, то це фактично означатиме, що він не згоден з аргументами, які росія використовує для виправдання своєї агресії. Тоді цей позов стане фундаментом для нашої держави щодо подальших позовів проти Росії, зокрема щодо розгляду питання геноциду, військових злочинів, виплати репарацій за розв'язану непровоковану війну. Хоча Україні потрібно налаштовуватись на тривалий процес, але саме так діє міжнародне право: повільно, але невідворотно!», — наголосив Арсеній Пушкаренко.

Популярні новини зараз

Грошей потребувати не будете: знаки Зодіаку, яких Зелена Змі в 2025 році обдарує багатством

Відключення світла завтра, 22 листопада: Укренерго озвучив графіки – заряджайте павербанки та ліхтарики

Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни

Готовий вивести війська з деяких територій: Reuters розповіли про поступки путіна

Показати ще