У Тернополі правоохоронці спільно з СБУ затримали 14-річну дівчину, яка, діючи за наказом російських агентів, планувала теракт біля підрозділу поліції.

Виявилося, що її змусили до цього через шантаж інтимними фото.

Теракт, фото: Нацполіція

Випадкова знахідка, що могла обернутися трагедією

У четвер, 13 березня, о 06:50 під час ранкової перевірки території адмінбудівлі поліції один із співробітників помітив під службовим автомобілем підозрілий чорний рюкзак. Неподалік лежав мобільний телефон, підключений до павербанку. Викликавши саперів, правоохоронці з’ясували, що в наплічнику знаходився саморобний вибуховий пристрій.

Як школярка опинилася під контролем російських агентів

Того ж дня слідчі встановили особу, яка залишила вибухівку. Нею виявилася звичайна учениця місцевої школи. Розслідування показало, що дівчина перебувала під впливом російських спецслужб, які вийшли на неї через месенджер.

Спочатку їй запропонували гроші за виконання завдання. Але коли вона спробувала відмовитися, зловмисники почали її шантажувати: вони отримали доступ до її інтимних фото і погрожували оприлюднити їх. Підліток опинилася в пастці, з якої, здавалося, не було виходу.

Популярні новини зараз

Відключення світла сьогодні: у всіх областях ввели 12-годинні обмеження

Забудьте про лопату! Чому весняне перекопування шкодить вашому городу

Город у тіні: які культури приживуться без сонця

Українським пенсіонерам перерахують виплати з 1 квітня: кому чекати підвищення

Показати ще

Теракт, фото: СБУ

Наслідки та кримінальна відповідальність

Дії школярки кваліфікували як замах на терористичний акт. Відповідно до українського законодавства, їй загрожує до 10 років позбавлення волі. Наразі триває слідство, а також аналізується можливість залучення до відповідальності тих, хто стоїть за цим злочином.

Як не стати жертвою кібершантажу

Цей випадок – ще одне нагадування про небезпеки, які можуть чекати дітей у віртуальному просторі. Російські спецслужби активно використовують шантаж і маніпуляції для втягування підлітків у свої злочинні схеми. Батькам варто більше уваги приділяти безпеці дітей в інтернеті, а правоохоронним органам – посилювати заходи з протидії таким кіберзлочинам.