Ті, хто отримав першу дозу вакцини AstraZeneca, не повинні отримувати інший препарат в якості другої дози. Адже у Всесвітньої організації охорони здоров'я поки відсутні дані про те, як взаємодіють між собою різні вакцини. Як відреагує організм, ніхто не знає.
Про це заявив директор департаменту ВООЗ з регулювання і прекваліфікації Рожеріу Пінту де Са Гаспар. Він категорично не підтримав ідею змішування вакцин.
"На цей час немає доступних даних, щоб рекомендувати це. Це єдина відповідь, яку я можу дати просто зараз", - заявив Гаспар.
Таким чином Рожеріу Пінту де Са Гаспар прокоментував рішення французької влади щодо вакцини від компанії AstraZeneca.
Як відомо, раніше міністр охорони Здоров'я Франції Олів'є Веран зробив заяву про те, що громадяни молодше 55 років, які отримали першу дозу вакцини від AstraZeneca, мають можливість отримати другу дозу препарату, але іншої компанії.
За його словами, це запобіжний захід, який може змінитися з часом.
Відключення світла завтра, 22 листопада: Укренерго озвучив графіки – заряджайте павербанки та ліхтарики
Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі
"Мімоза" на столі більше не з'явиться: рецепт салату "Маркіза", який давно замінив радянську класику
Готовий вивести війська з деяких територій: Reuters розповіли про поступки путіна
Водночас Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) почало перевірку даних про ще один можливий небезпечний ефект вакцини від AstraZeneca, їм є синдром капілярного витоку.
Вона характеризується витоком рідини з кровоносних судин. При даному захворюванні плазма з кровоносних судин виливається в навколишні тканини. Без лікування може призвести до недостатності органів і до смерті.
У четвер, 8 квітня, в ЗМІ з'явилася інформація про те, що ЕМА внесло попередження про ймовірність розвитку тромбозів в опис препарату компанії AstraZeneca. У заяві зазначалося, що тромбози на тлі низького рівня тромбоцитів спостерігалися після вакцинації в дуже рідкісних випадках.
Відзначимо, що вакцини компаній Pfizer, Moderna-мРНК. AstraZeneca випускає препарат векторний, а CoronaVac - інактивовані вірусні вакцини. На цей час препарати не взаємозамінні.
Раніше "Нyser" писав про те, що вже незабаром у світі може з'явитися зовсім нова вакцина від коронавірусу.
Також наш портал повідомляв, стало відомо, як записатися, щоб вакцинуватися залишками вакцин.
Нагадуємо, в Академії наук розповіли, як розвиватиметься епідеміологічна ситуація найближчим часом.