Доктор Комаровський розповів про шкоду небулайзерів

Відео з лекцією про те, чим саме небезпечні ультразвукові інгалятори, і в яких ситуаціях ці пристрої все ж можуть стати в пригоді, Євген Комаровський опублікував у своєму Instagram-акаунті.

За словами Комаровського, небулайзер є не дуже потрібним предметом, з тієї причини, що спосіб, яким ультразвуковий інгалятор доставляє лікарський засіб в легені людини, не зовсім підходить в лікуванні простих захворювань. Зокрема, під дією коливань, які створює небулайзер, ліки перетворюється в занадто дрібні частинки, що змішуються з повітрям і перетворюються в аерозоль.

Втім, важливіше не те, як був створений аерозоль, а властивості які він проявляє. Дрібні частинки, утворені в небулайзері, проникають не в верхні дихальні шляхи та частки легенів, а в нижні частини, що корисно при лікуванні не всіх видів захворювань. Тобто, при лікуванні нежиті лікарський засіб повинен мати більшу структуру, а при бронхіті підійде і небулайзер. Також має значення і температура лікарського препарату-холодний діє повільніше, і необхідний ефект настає з невеликою затримкою.

Тобто, якщо врахувати всі характеристики дрібного аерозолю, основне призначення небулайзера - боротьба з хворобами нижніх дихальних шляхів, таких як бронхіальна астма, гострі та хронічні бронхіти, пневмонія, туберкульоз тощо. Парові ж інгалятори створюють аерозоль у вигляді більших крапель, і ці частинки осідають у верхніх дихальних шляхах.

Таким чином, для лікування хвороб, що торкнулися верхні дихальні шляхи, застосовуються парові інгалятори, а для захворювань нижніх дихальних шляхів якраз і підходять небулайзери. Варто відзначити, що переважна кількість гострих респіраторних захворювань це і є хвороби, що протікають у верхніх дихальних шляхах, а нейбулайзерную терапію використовують при бронхітах, бронхіолітах і пневмоніях, коли необхідно доставити противірусні препарати, гормони й ліки в нижні дихальні шляхи.

Популярні новини зараз

Син Віктора Павліка заробляє гроші в 3 роки: Катя Репяхова розповіла, що робить

Полуницю не потрібно вкривати чим завгодно: секрети, які допоможуть відлякати гризунів узимку

Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни

Які рослини в жодному разі не можна обрізати восени: моліться, якщо ви це зробили

Показати ще

До слова, раніше "Hyser" писав про те, з яких причин, крім набору зайвої ваги, не варто багато їсти перед сном.

Також раніше "Hyser" повідомляв про те, що у Національній академії наук України пообіцяли почати розробку протиракової вакцини.

А до цього "Hyser" розповідав про те, що лікар-онколог назвав основні ознаки раку шлунково-кишкового тракту.