Національний банк України (НБУ) прийняв рішення встановити додаткові вимоги до банківських угод, які матимуть на меті розкритти повну інформацію про послуги. Також з угод має зникнути дрібний шрифт.

Як повідомляють в пресслужбі Нацбанку, вимоги будуть стосуватися договорів щодо споживчих кредитів, вкладів (депозитів), а також про відкриття і ведення поточного рахунку.

Головне завдання нових вимог - забезпечити розкриття повної інформації про послуги, права та обов'язки банку і споживача, наслідки невиконання зобов'язань.

Абсолютно всі банки в Україні будуть зобов'язані надавати в договорі повний опис послуги, без виносок і дрібного шрифту. Всі нюанси повинні бути прописані.

До прикладу, в угоді вкладу (депозиту) потрібно буде в обов'язковому порядку вказувати конкретну дату повернення вкладу, а також інформацію про наявність у банку права продовжити термін дії вкладу (депозиту) та інше.

А, наприклад, у договорі споживчого кредиту необхідно буде вказувати перелік і вартість додаткових послуг, умови, при яких можлива зміна процентної ставки або інших платежів тощо.

Популярні новини зараз

Польща зібралася перекрити кордон із Україною

Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг

У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки

Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом

Показати ще

Текст договору повинен бути викладений розміром шрифту не менше 11 друкованих пунктів.

Окрім цього, нові вимоги забороняють банкам включати в угоди норми, які обмежують права споживачів подати скаргу або позов до суду.

Також банкам заборонено без інформування клієнта змінювати умови договору та вимагати від нього сплатити ще не отримані за договором послуги.

Відзначається, що нові вимоги не поширюються на публічну частину договорів приєднання про надання послуг (оферту).

Але вони поширюються на договори, які безпосередньо підписує споживач, в тому числі і на індивідуальну частину договорів приєднання про надання послуг.

У той же час публічна частина договору приєднання не може суперечити індивідуальній частині угоди, в якій встановлені вимоги.

У Нацбанку впевнені, що введені вимоги будуть сприяти тому, що споживач зможе розуміти умови фінпослуг і приймати більш зважені і обдумані рішення про укладення угоди.

Привести свою роботу у відповідність та розкрити повну інформацію в угодах українські банки повинні до 27 квітня 2021 року.

Раніше "Нyser" писав про те, що Нацбанк назвав найстабільніші банки країни.

Також наш портал повідомляв, для клієнтів ПриватБанку та Ощадбанку ввели нововведення при роботі з терміналами.

Нагадуємо, в Нацбанку розповіли про нові правила обміну валют.