З початку поточного року в Україні відбулися зміни у розмірі мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, що автоматично спричинило збільшення всіх державних виплат.

Але не лише це стало актуальним: уряд країни також ухвалив рішення збільшити компенсації для роботодавців, які готові приймати на роботу переселенців.

З 1 січня наразі роботодавці, які надають трудову зайнятість переселенцям, отримають компенсації у розмірі 7100 гривень на місяць.

Цей розмір зросте до 8000 гривень із квітня поточного року. Крім того, термін виплати збільшиться із двох до трьох місяців. Важливо зазначити, що за працевлаштування переселенців з інвалідністю роботодавці зможуть отримувати компенсацію протягом шести місяців.

Ці зміни несуть у собі значне стимулювання роботодавців країни. 2023 року понад 8 тисяч підприємців уже скористалися державною компенсацією за працевлаштування 14 400 українців, які вимушені переселятися з небезпечних регіонів країни. Загальна сума компенсацій становила 181 мільйон гривень, як зазначила заступник міністра економіки Тетяна Бережна.

Ці кроки також вписуються в урядову програму стимулювання підприємництва, яка розпочала свою дію з 2022 року.

Ця програма закликає бізнес-спільноту залучати на роботу внутрішніх переселенців, і держава у відповідь надає компенсацію для кожного працевлаштованого з переселенців. Розмір цієї компенсації зараз відповідає мінімальній заробітній платі, а саме 7100 гривень на січень 2024 року і виплачуватиметься протягом трьох місяців. У разі працевлаштування осіб з інвалідністю цей період збільшиться до шести місяців.

Популярні новини зараз

Польща зібралася перекрити кордон із Україною

У Софії Ротару з'явилися термінові справи в Москві: планує отримати щонайменше 500 тис. доларів

Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання

Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі

Показати ще

Для отримання компенсації роботодавцям необхідно укласти трудовий договір або гіг-контракт із внутрішньо переміщеною особою та подати відповідну заяву через портал "Дія" або у центр зайнятості разом із комплектом необхідних документів. Ці кроки спрямовані на підтримку переселенців та стимулювання підприємництва в країні.

Читайте також: