Проект закону про мобілізацію, який нещодавно вніс уряд України, викликав дискусії серед політиків та громадськості. Колишній міністр економіки Тимофій Мілованов ще більше підігрів дебати, запропонувавши унікальний підхід до мобілізації за допомогою лотерейної системи, яка базується на датах народження.

Про це пишуть «ФАКТИ»

Тимофій Мілованов запропонував використати лотерею, щоб визначити, кого буде мобілізовано. Він запропонував державі випадково обирати конкретні дні та місяці, при цьому особи, що народилися в ці дати, підлягають мобілізації.

"Більшість моїх читачів пишуть, що правильний підхід до мобілізації - через лотерею чи жеребкування. Держава випадково витягує день та місяць. Ті люди, які народилися цими днями, мобілізуються, інші – ні. І так робитиме для кожної хвилі мобілізації. Я не вважаю, що це правильний підхід. Але... Що ви вважаєте?" – написав Мілованов.

Пост Мілованова у соціальних мережах викликав широкий суспільний резонанс: понад тисячу коментарів обговорювали переваги та недоліки системи мобілізації, що ґрунтується на лотереї.

Мілованов послався на досвід США під час воєн, де державна лотерея прозоро визначала мобілізацію на основі дат народження. Він відзначив стурбованість з приводу справедливості, але визнав неефективність системи, що здається.

Популярні новини зараз

Володимир Зеленський відреагував на заяви російського диктатора: "Путін бреше, ми не вперше..."

У Софії Ротару з'явилися термінові справи в Москві: планує отримати щонайменше 500 тис. доларів

Огірки будуть ніжними та смачними: як молоко допоможе отримати ідеальний урожай

Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг

Показати ще

"Публічно, прозоро, витягувалися номери дня та місяця народження. Усі хто народився того дня певного віку мобілізувалися. Так було у світові війни. Під час В'єтнаму механізм був складнішим, але теж когось мобілізувати вибирали просто, прозоро, і випадково. Лотерея - це справедливий механізм, на думку людей у ​​той час, тому що всі були рівними.

Але він вважався неефективним, тому що таким чином могли мобілізувати, наприклад, ключового вченого або інженера, який розробляв важливу зброю. Тоді від мобілізації цієї людини було б більше шкоди, ніж користі”, - йдеться у публікації Мілованова.

Колишній міністр висловив сумніви щодо альтернативних методів, таких як купівля пільг або пошук заміни, оскільки суспільство може вважати їх несправедливими. Було визнано проблеми корупції, пов'язані з ухиленням від сплати податків.

Віктор Таран, керівник Центру підготовки операторів БПЛА "Крук", розкритикував запропоновану систему лотереї. Він підкреслив відсутність у підході уряду підвищених соціальних гарантій, підвищення заробітної плати та стимулювання професійної діяльності.

Таран звернув увагу на демонстрацію Росією нової версії «Ланцета», безпілотника зі штучним інтелектом, наголосивши на необхідності вирішення Україною військових завдань, що розвиваються, у 2024 році.

"Дві реальності. Україна. Член наглядової ради „Укроборонпрому“ пропонує для втілення ідеї щодо мобілізації 500.000 українців провести по всій країні лото „Забавна Мобілізація!“ — хто витягнув квиток, той іде служити. А ні – це ні. Про підвищення соціальних гарантій військових та їхніх сімей, збільшення окладу, гарантій служити за професію тощо — не йдеться. Лише лотерея.

А поки влада шукає спосіб, як приховати себе, близьке оточення та товстосумів від мобілізації, росія демонструє нову версію „Ланцету“, що працює за принципом „рою“. Удар такого рою – це 20 – 30 дронів, які одночасно наводяться на різні цілі штучним інтелектом. Висновки, хто і як готує країну до непростого 2024 року, робіть самостійно", - сказав Віктор Таран.

Читайте також:

Цифра вражає: вже понад два мільйони переселенців можуть позбавити виплат. З чим це пов'язано

Масштабна пожежа на росії: кілька районів Москви залишилися без світла та тепла у 25-градусний мороз - фото, відео

Для тих, хто любить смачно закусити: рецепт намазки на хліб із сала, часничку та маринованого огірочка