Уряд України подав до Верховної Ради два законопроекти, №10378 та №10379, з метою внесення змін до низки законодавчих актів, що стосуються питань мобілізації, військового обліку та військової служби.
Ці зміни спрямовані на посилення покарань та запровадження обмежень для громадян, які не виконали своїх обов'язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також для порушників правил військового обліку та законодавства про оборону.
Відповідно до законопроекту №10378, громадяни, які не виконали обов'язки щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, можуть бути внесені до Єдиного реєстру боржників.
До них буде застосовано різні обмеження, включаючи заборону на виїзд за кордон, операції з майном, обмеження в управлінні транспортом, а також відмову в отриманні кредитів та зупинення пільг та послуг від держави. Ці обмеження можуть бути зняті, якщо громадянин виконає свої обов'язки щодо мобілізації та буде виключений з Єдиного реєстру боржників.
Також пропонується, що особи без базової військової підготовки чи служби не зможуть обіймати посади у державній службі, органах прокуратури та поліції.
Законопроект №10379, у свою чергу, пропонує збільшити штрафи для тих, хто порушує правила військового обліку та законодавство про оборону. Нові норми передбачають значні штрафи для порушень, пов'язаних із військовим обов'язком, мобілізацією та військовою службою.
В адміністративному кодексі передбачено збільшення штрафів за порушення правил військового обліку, а також за порушення законодавства про оборону та мобілізаційну підготовку.
Польща зібралася перекрити кордон із Україною
Володимир Зеленський відреагував на заяви російського диктатора: "Путін бреше, ми не вперше..."
Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг
Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання
Такі зміни також передбачають можливість короткострокового затримання осіб, які порушили закони в галузі оборони, військової служби та мобілізації. Адміністративні покарання такі правопорушення можуть бути накладені протягом трьох років із моменту їх скоєння чи виявлення.
За змінами до Кримінального кодексу передбачено позбавлення волі на строк від 3 до 5 років за ухилення від військової служби з мобілізації, включаючи відмову від медичного огляду. Таким чином, відмову від медогляду пропонується вважати таким самим серйозним злочином, як і ухилення від мобілізації.