Овочі, багаті на крохмаль, мають високий вміст вуглеводів. Попри це, важливо включати до раціону овочі всіх видів. Проте є моменти, у яких можливо бажання зменшити споживання вуглеводів.

Про це повідомляє "Real Simple".

Наприклад, контролю рівня цукру. Дієтолог Крістіна Манян представила список овочів із низьким вмістом вуглеводів.

Огірки. Огірок – стандартний компонент багатьох салатів, містить лише 4 г вуглеводів у порції, з яких один – клітковина. До того ж огірки багаті на рослинні сполуки, магній, кальцій і вітаміни С і К. Їх можна додавати в різні страви, включаючи бутерброди з тунцем або індичкою.

Гриби. Хоча гриби не є строго овочами, вони також низькокалорійні: всього 2 г вуглеводів на порцію, але з багатим на вітамінний склад, включаючи вітаміни D і B, селен, мідь і калій. Гриби підходять для багатьох страв: від фритюру до запікання.

Помідори. У порції помідорів – лише 7 г вуглеводів, у тому числі 2 р – клітковина. Вони багаті на лікопен, калій і вітаміни A, C і K, корисні для зору. Помідори ідеально підходять для салатів, супів та соусів.

Популярні новини зараз

Снігу по пояс і мінус 15: "Льодовиковий період" увірвався в Україну - погода на вихідні влаштує Апокаліпсис

Володимир Зеленський відреагував на заяви російського диктатора: "Путін бреше, ми не вперше..."

У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки

Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни

Показати ще

Солодкий перець. Будь-який колір перцю містить невелику кількість вуглеводів: всього 5 г на 100 г, з яких 2 г – клітковина. Крім того, солодкий перець – чудове джерело вітаміну C та інших рослинних сполук.

Як вуглеводи впливають на схуднення?

Вуглеводи та їх вплив на процес схуднення є однією з обговорюваних тем у сучасній дієтології та наукових дослідженнях. Ось основні аспекти, які слід враховувати:

Енергія та метаболізм. Вуглеводи є основним джерелом енергії для нашого організму. Коли вони вживаються, вони розкладаються в глюкозу, яка використовується як "паливо" для кліток. Нестача вуглеводів може призвести до втоми, а також уповільнення метаболізму.

Інсулін та жирозберігання. Один із ключових гормонів, інсулін, регулює рівень глюкози в крові. Високий рівень інсуліну може стимулювати накопичення жирових запасів у організмі. З цієї причини вживання великих кількостей простих вуглеводів, особливо швидких, може сприяти накопиченню жиру.

Ситість та апетит. Деякі вуглеводи, особливо багаті на клітковину і комплексні, можуть сприяти швидкому настанню відчуття ситості. Однак, якщо вживати їх у великих кількостях без урахування калорій, це може призвести до надмірного споживання калорій.

Психологічний аспект Вуглеводи можуть впливати на наш настрій. Вони стимулюють вироблення серотоніну, який часто називають "гормоном щастя". Деякі люди можуть почуватися депресивнішими або втомленими при зниженому споживанні вуглеводів.

Читайте також:

Про таку страву багато хто дізнається вперше: рецепт смачного салату-рулету з крабових паличок та морської капусти з яйцем

Їх називають "Господиня балує": рецепт курячих рулетиків з плавленим сиром, беконом та зеленню

Гості розбирають їх за пару хвилин: рецепт фуршетних рулетиків із оселедця з плавленим сирком та солоними огірками