Керівники підприємств, представники житлово-експлуатаційних служб, а також старости та представники місцевих громад у співпраці з територіальними центрами комплектування отримають нові повноваження щодо вручення повісток військовозобов'язаним.

Це стане актуальним після повної синхронізації реєстру "Оберіг" з іншими державними реєстрами. У цьому випадку керівники підприємств стануть відповідальними за доставку співробітників, які ухиляються від призову особисто до територіальних центрів комплектування.

У зв'язку із цими змінами інформацію розкрив Володимир Фітьо, представник Сухопутних військ Збройних Сил України.

Він підкреслив, що особа вважається такою, що ухиляється, якщо вона, наприклад, змінює місце проживання, але не оновлює своїх даних у новому територіальному центрі комплектування. Така бездіяльність сприймається як спроба уникнути призову на службу.

В даний час функціонує електронний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", проте він ще не повністю узгоджений з іншими державними реєстрами.

У разі ухвалення відповідного законопроекту повідомлення про необхідність з'явитися для вручення повісток можуть стати зайвими, оскільки різні бази даних взаємодіятимуть і синхронізуються.

Після завершення цієї синхронізації територіальні центри комплектування зможуть використовувати дані з різних реєстрів для надсилання повідомлень.

Популярні новини зараз

Снігу по пояс і мінус 15: "Льодовиковий період" увірвався в Україну - погода на вихідні влаштує Апокаліпсис

У Софії Ротару з'явилися термінові справи в Москві: планує отримати щонайменше 500 тис. доларів

Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання

Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."

Показати ще

Наприклад, вони можуть звернутися до власників підприємств, ґрунтуючись на місці сплати податків, та повідомити про необхідність з'явитися до територіального центру. У таких випадках керівники підприємств будуть зобов'язані організувати доставку військовозобов'язаного до територіального центру комплектування.

Раніше голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов висловив думку про те, що підхід, заснований на добровільному призові, не здатний забезпечити необхідну чисельність для Сил оборони і тому мобілізація залишається необхідною.

Читайте також: