Святвечір - це переддень Різдва Христового, який відзначається в ніч із 24 на 25 грудня. Цього дня православні християни дотримуються суворого посту та готуються до святкування головного християнського свята.
Детальніше про те, коли відзначатимемо Різдвяний Святвечір за новим календарем і що потрібно знати, читайте в нашому матеріалі.
Традиції Святвечора
На Святвечір прийнято збиратися у сімейному колі на святкову трапезу. Господині готують 12 пісних страв, які символізують 12 апостолів. Основною стравою на святковому столі є кутя – страва з пшениці, меду та горіхів.
Перед трапезою прийнято запалювати свічки та читати молитви. Вечірню службу в Святвечір називають "Віфлеємською". Вона присвячена народженню Ісуса Христа.
Звичаї Святвечора
Відключення світла завтра, 22 листопада: Укренерго озвучив графіки – заряджайте павербанки та ліхтарики
Доплати до пенсії: які види соціальної допомоги отримають пенсіонери
Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі
Які рослини в жодному разі не можна обрізати восени: моліться, якщо ви це зробили
У Святвечір існує безліч звичаїв та прикмет. Наприклад, вважається, що цього дня можна побачити свою долю. Для цього потрібно лягти спати із запаленою свічкою, і якщо свічка згасне, то це погана прикмета.
Ще один звичай Святвечора - залишати на столі частування для бездомних та голодних. Вважається, що якщо у цей день нагодувати того, хто потребує, то весь рік буде вдалим.
Святвечір у 2023 році
У 2023 році Святвечір відзначається 24 грудня. Цього дня Різдво Христове святкують християни західного та східного обрядів.
Зміна дати святкування Святвечора
2023 року дата святкування Святвечора змінилася у зв'язку з переходом Православної церкви України (ПЦУ) на новоюліанський календар. Згідно з новим календарем, усі неперехідні православні свята відзначаються на 13 днів раніше.
Читайте також:
Вихідні дні на Новий рік та Різдво: чи будуть вони і що потрібно знати
Як правильно загадати бажання на Різдво, щоб воно обов'язково збулося
Дати зимових свят за новим календарем: коли відзначаємо Святого Миколая, Різдво та Хрещення