З початку січня поточного року в Україні зберігається тариф на природний газ у розмірі 7,96 гривень за кубометр, і ця вартість залишиться незмінною щонайменше до завершення опалювального сезону 2024 року.

"Нафтогаз" підкреслив, що ціни на газ були розраховані з урахуванням періоду до кінця опалювального сезону, і 98% українських сімей, тобто близько 12,4 мільйонів домогосподарств, набувають цього виду палива у зазначеної компанії. Важливо відзначити, що, незважаючи на домінування Нафтогазу quot; на ринку споживачам надається свобода вибору постачальника газу.

Існує різноманітність компаній, які пропонують природний газ, і ціни на цей ресурс варіюються від 7,7 до 9,99 гривень за кубометр.

Встановлені тарифи є дійсними до 1 травня 2024 року, і за жовтень поточного року змін у цьому питанні не відбулося. Варто також зазначити, що уряд у серпні прийняв рішення продовжити спеціальні зобов'язання, які забезпечують компаніям, які займаються наданням опалення та гарячої води, можливість закуповувати газ за нижчими ставками.

Щоб уникнути помилок при розрахунках за газ, важливо самостійно передавати показання газового лічильника щомісяця з 28-го по 5-е число, навіть якщо ви не використовуєте газове опалення. Ця практика є обов'язковою для тих, хто не живе в будинку і не споживає газ, але хоче зберегти його підключення.

Слід також звернути увагу на можливу зміну цін у майбутньому.

Популярні новини зараз

Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг

Відключення світла завтра, 22 листопада: Укренерго озвучив графіки – заряджайте павербанки та ліхтарики

Син Віктора Павліка заробляє гроші в 3 роки: Катя Репяхова розповіла, що робить

Готовий вивести війська з деяких територій: Reuters розповіли про поступки путіна

Показати ще

В Україні регулювання тарифів на комунальні послуги, включаючи газ та електроенергію, сприяє стримуванню інфляції, але це регулювання планується скасувати у 2025 році. Прогнозується, що це спричинить помітне підвищення вартості комунальних послуг. Національний банк України попереджає про поступове зростання адміністративної інфляції, вплив якої посилюватиметься через збільшення акцизів на тютюнові вироби та зміни тарифів на житлово-комунальні послуги.

Мораторій на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання, за припущеннями, буде скасовано лише у 2025 році, що може спричинити прискорене збільшення адміністративної інфляції до 19% наприкінці прогнозного періоду. Однак передбачається, що підвищення тарифів здійснюватиметься поетапно з огляду на соціальну значущість і супроводжуватиметься розширенням підтримки населення у вигляді субсидій.

Читайте також: