Відповідно до заяв військового представника, на даний момент немає підтверджень про наявність у Ірану нових безпілотних літальних апаратів (БпЛА).

Відомості про можливі вдосконалені версії могли бути спотворені під час розповсюдження в інтернеті, представляючись виставковими зразками, а не реальними військовими технологіями.

Кілька днів тому генерал-майор російської армії Володимир Попов заявив, що в Росії була розроблена і випущена нова модель БпЛА Shahed, обладнана реактивним двигуном, який, за його словами, дозволяє дронам розвивати вражаючі швидкості в межах 450-600 км/год. Однак ці твердження були відхилені Повітряними силами, які їх назвали фейком.

"Ця інформація з'явилася в інтерв'ю на російських пропагандистських каналах, де генерал поділився новинами від іранського оборонного промислового комплексу. Згідно з цими даними, створений БпЛА Shahed з реактивним двигуном і досягає швидкості 600-800 км/год. Однак можна припустити, що це лише демонстраційний зразок, а не реальна оперативна техніка, - зазначив Ігнат у телевізійному виступі, натякаючи на те, що інформацію приймають за військову реальність через форму генерала Попова та його появи у студії.

Спікер Президентської ради (ПС) наголосив, що на даний момент українська сторона не зафіксувала випадків застосування реактивних Shahed'ів проти України.

Більше того, немає достовірної інформації про те, чи Іран постачатиме Росії БпЛА цієї модифікації, і чи виробляє він їх взагалі. На думку Ігната, у цій історії може обговорюватись лише виставковий зразок, який не призначений для реальних військових дій.

Популярні новини зараз

У Софії Ротару з'явилися термінові справи в Москві: планує отримати щонайменше 500 тис. доларів

Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі

Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни

Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."

Показати ще

Він також пояснив, що встановлення реактивного двигуна на безпілотний літальний апарат фактично перетворює його на крилату ракету. У такому разі вартість та час виробництва БпЛА суттєво збільшуються, що робить їх менш ефективними та доступними для широкого використання.

Читайте також: