В Україні процес мобілізації через конфлікт з Росією, що триває, передбачає заклик на військову службу чоловіків віком від 18 до 60 років, придатних до військової служби. Рівень придатності до служби визначається військово-медичними комісіями і певні стани здоров'я можуть вплинути на придатність людини до військової служби в період мобілізації.

Про це повідомляє «obozrevatel»

Визначення придатності чи непридатності особи до військової служби в Україні регулюється «Положенням про військово-медичний огляд у Збройних Силах України».

Ця постанова включає перелік захворювань, які можуть звільняти осіб від військової служби або робити їх обмежено придатними до служби під час мобілізації.

Особи, які страждають на певні захворювання шлунка, такі як виразка шлунка, можуть вважатися непридатними або обмежено придатними до військової служби. Відповідною статтею ухвали є стаття 53.

Деякі особливі стани, пов'язані з виразкою шлунка, які можуть вплинути на придатність до служби, включають:

Популярні новини зараз

Огірки будуть плодоносити так, що ви втомитеся збирати врожай, просто підгодуйте цим чудо-засобом

Забули чи не встигли побілити дерева? Не переживайте, чи є еліх 3 способи захистити сад

Тіна Кароль не змогла обійтися без Світлани Лободи на концерті: "Хто така?.. Краще співатиму"

"Мімоза" на столі більше не з'явиться: рецепт салату "Маркіза", який давно замінив радянську класику

Показати ще

Виразка з тривало існуючими виразками.

Виразка, ускладнена кровотечею, що призводить до постгеморагічної анемії або перфорації (протягом 5 років після цих ускладнень).

Виразкова хвороба шлунка з частими рецидивами (два і більше на рік), які потребують тривалого стаціонарного лікування (понад два тижні).

Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки з виразкою, розташованою за межами цибулини дванадцятипалої кишки.

Виразкова хвороба шлунка або дванадцятипалої кишки з множинними виразками (дві та більше), що виникли за останні 5 років.

Виразкова хвороба шлунка, ускладнена вираженою рубцевою деформацією цибулини дванадцятипалої кишки внаслідок помірного порушення евакуаторно-рухової функції.

У деяких випадках особи з особливими захворюваннями, пов'язаними з виразкою шлунка, мають бути виключені з військового обліку. Наприклад, з військового обліку повинні бути виключені особи з виразковою хворобою, ускладненою пенетрацією, стенозом пилоробульбарної зони та протипоказаннями до хірургічного лікування.

Правозахисники висловлювали стурбованість щодо осіб з обмеженими можливостями, які були мобілізовані помилково, та відсутності механізмів їх звільнення з армії. Ці питання наголошують на важливості належного медичного обстеження та дотримання правил.

Для осіб, які вважають, що стан їхнього здоров'я має звільнити їх від військової служби або зробити їх обмежено придатними, вкрай важливо проконсультуватися з медичними працівниками та, за необхідності, звернутися за юридичною консультацією, щоб забезпечити захист своїх прав у рамках правових рамок правил військової служби України.

Читайте також:

Юрій Романенко розповів про переломний момент: "Ми вже до нього підійшли..."

Ось це удар: Литва, Естонія та Латвія більше не пропускатимуть на свою територію машини з російськими номерами

Багато хто навіть не здогадувався: названі кімнатні рослини, які можуть отруїти вашу кішку