Воздвиження Хреста Господнього – важливе християнське свято, що символізує перехід від осені до зими. 2023 року у зв'язку з переходом ПЦУ та УГКЦ на новий юліанський календар 1 вересня дата святкування цього свята змінилася. Зведення Хреста Господнього тепер відзначається 14 вересня, тоді як раніше воно відзначалося 27 вересня.
Про це пише «ТСН»
Цього дня українці відзначають свято з кількома звичаями та заборонами, покликаними забезпечити удачу:
Починати нові починання цього дня не заохочувалося, оскільки вважалося, що вони схильні до невдачі, як і непередбачувана погода.
У цей час вважалося несприятливим вирушати в далекі подорожі, оскільки існувало повір'я, що мандрівники можуть заблукати.
Традиційно було важливо не вступати в суперечки, сварки чи наклеп. Натомість людей закликали бути добрими і прощаючими.
Кацурін був в залі? Надя Дорофєєва вперше за довгий час зробила це з "колишнім", який вийшов до неї просто на сцену
Урожай буде найбільшим серед сусідів: які 3 дерева потрібно висадити у листопаді і як правильно це зробити
Грінки - це минуле століття: рецепт салату "Шпротик", який стане зіркою новорічного столу
Тіна Кароль не змогла обійтися без Світлани Лободи на концерті: "Хто така?.. Краще співатиму"
Дітей застерігали від блукання лісом або біля водойм, оскільки вважалося, що змії готуються до зимової сплячки і можуть становити загрозу.
Хрестовоздвиження – день урочистого посту на згадку про страждання та розп'яття Ісуса Христа. Це спричиняє утримання від м'яса, яєць та молочних продуктів. Це також час молитви, благодійності та шанування Хреста як символу спасіння.
Також говориться, що коли прибуло Піднесення, повітря стало прохолодніше, що змусило людей помітити: «На Піднесенні тепло піде, і настане холод». Незважаючи на яскраве сонце, погода вже не була такою теплою, що спонукало людей взяти теплий одяг. Це був час підготовки капусти до зимового зберігання. У багатьох випадках громади організовували колективні збори капусти, відзначені гумором та співом.
Для віруючих відвідування церкви було обов'язковим, оскільки передбачало всеношну. Вдома ретельне прибирання було традицією. Для цього люди купували в церкві свічки, запалювали їх і ходили з кута кімнати в куток, освячуючи свічками свій житловий простір і читаючи Господню молитву. Крім того, вони малювали крейдою на дверях хрести, щоб відігнати злих духів.
Читайте також:
Їх витрата палива дивує навіть механіків: названі три дизельні кросовери з економічними моторами.
Зарплати перераховуватимуть у два етапи: скільки ви отримуватимете
Умільці відтворили рідкісну "Ниву" з культового фільму "Міраж"