5 днів тому президенти Росії і Туреччини Володимир Путін і Реджеп Тайіп Ердоган проводили в Сочі зустріну, на якій намагалися домовитися про відновлення "зернової операції", що дозволяла експортувати українське зерно по Чорному морю. Тоді зустріч закінчилася "провалом" з цього питання. А зараз Президент Туреччини Реджеп Ердоган виступив з несподіваною пропозицією.
Так, стало відомо, що Президент Туреччини Реджеп Ердоган призвав лідерів країн G20 задовольнити деякі вимоги Росії, щоб відновити зернову угоду.
Довідка:
- Чорноморська зернова ініціатива - угода, підписана Росією і Україною з Туреччиною і ООН окремо в липні 2022 року, - узаконила морські коридори для безпечного вивозу українського зерна по Чорному морю через три порти: Черноморськ, Одесу і Південний. Друга частина угоди передбачає зняття бар'єрів на експорт російського продовольства і добрив.
Ердоган намагається відновити зернову угоду, що вирішувала постачання українського зерна і що понизило світові ціни на продовольство.
Про це пише Bloomberg із засланням на людей, знайомих з ходом переговорів.
Туреччина заявляє, що спосіб відновити зернову угоду – це ослабити деякі санкції, які, за твердженням Москви, не дозволяють імпортувати сільськогосподарське устаткування (трактори або запасні частини).
Глава ГУР Кирило Буданов розповів про "Орешник" путіна, все не так просто: "Вони зовсім втратили розум"
Грінки - це минуле століття: рецепт салату "Шпротик", який стане зіркою новорічного столу
Це мають зробити всі клієнти ПриватБанку до 1 грудня 2024 року: що потрібно встигнути
"Мімоза" на столі більше не з'явиться: рецепт салату "Маркіза", який давно замінив радянську класику
Як пише Bloomberg, хоча зусилля Туреччини навряд чи зроблять вплив на союзників України в США і Європі, прийняття Ердоганом вимог Росії підкреслює виклики, з якими він стикається в своєму балансуванні після вторгнення Москви до України.
США і їх союзники відкидають затвердження Кремля про те, що ці заходи обмежують експорт сільськогосподарської продукції з РФ, і доки чинять опір закликам до ослабіння санкцій.
За словами декількох європейських дипломатів, Росія відкинула запропонований ООН компроміс, який полягав би в створенні дочірньої компанії державного сільськогосподарського банку підсанкції "Россельхозбанк" і наданні нею доступу до системи SWIFT. За їх словами, Туреччина часто згадує стан переговорів про зернову угоду під час зустрічей. Анкара намагається знайти консенсус, щоб відновити операцію, додав чиновник з Індії.
Читайте також:
Путіну доведеться припинити вторгнення в Україну: у США розповіли, до чого призведе контрнаступ ЗСУ
Головну бабусю Путіна розіграли телефоном: вона зрадила Кремль і прокричала "Слава Україні". Відео
Москва не захищена від ударів, Путін наказав посадити генерала, відповідального за ППО