30 серпня у церковному календарі відзначається день пам'яті святого мученика Мирона. Історія мученицької смерті святителя Мирона відбиває його мужність і відданість вірі.

Про це пише «ТСН»

Святитель Мирон, пресвітер, якось служив богослужінням у свято Різдва Христового. Під час служби у храм увійшов правитель Антипатр зі своїми воїнами і наказав схопити тих, хто молиться. Святий Мирон мужньо заступився за свою паству, що призвело до його жорстоких тортур. Його повісили, а тіло порізали ножами.

Незважаючи на тяжкі страждання, віра святителя Мирона залишилася непохитною. Його кинули в розпечену піч, і він дивом вижив, тоді як 150 перехожих згоріли. Спроби правителя змусити святителя Мирона вклонитися ідолам зустріли рішучою відмовою. До нього застосовувалися різні види тортур, але з Божої благодаті він залишився неушкодженим. Розчарований і охоплений люттю імператор Антипатр зрештою наклав на себе руки.

30 серпня має значення і з погляду народних вірувань та традицій. У минулому цей день вважався невдалим для сватання та весіль. Деякі традиції та прикмети, пов'язані з цим днем, включають:

Люди дивилися на погодні умови, такі як ранкова роса і туман, щоб передбачити погоду на частину дня, що залишилася. Якщо була хороша погода, це вважалося ознакою того, що запасів на зиму достатньо.

Популярні новини зараз

Ектор Хіменес-Браво не зміг це приховати і засвітився одразу з чотирма: "Картина маслом"

Як кішка із собакою: знаки Зодіаку, які не зможуть побудувати гармонійні стосунки

Справжня прикраса: рецепт печива "Каштани" з маминого зошита

Грінки - це минуле століття: рецепт салату "Шпротик", який стане зіркою новорічного столу

Показати ще

Вважалося, що спостереження за поведінкою дикої природи, наприклад, за міграцією журавлів, дає уявлення про погодні умови. Наприклад, якби всі журавлі вже відлетіли у теплі краї, це могло б свідчити про наближення холодів.

Вважалося, що стан сонця там віщує майбутні погодні умови. Якщо сонце сідало за хмари, це можна було витлумачити як знак непогоди, що наближається.

Деякі забобони радили не дивитись у дзеркало довго в цей день, а також рекомендувалося уникати відкладення важливих справ.

Ці традиції та вірування відображають зв'язок природи, духовності та повсякденного життя в історії культури регіону.

Читайте також:

Ціни на яблука в Україні можуть змінитися найближчим часом: до чого готуватись

Збиратимете ще один осінній урожай: чим потрібно підгодувати огірки в серпні

Тривожний дзвіночок: українців попередили про подорожчання рису. Скільки буде коштувати