Про полив картоплі серед дачників безліч суперечок. Адже саме полив є однією з найважливіших процедур, щоб кущі картоплі дали щедрий урожай.
Так, усі знають, що посаджена навесні картопля вологою не скривджена – у ґрунті її після зими багато, та й весняні дощі живлять землю водою. Тому в перший місяць після посадки картоплю можна не поливати. Причому, чим більшими були посадкові бульби, тим довше можна не поливати.
А от коли настане суха та спекотна погода, полив просто необхідний. Так, мало хто знає, але картопля може загальмувати процес наливу бульб, якщо температура повітря вища за +25° С. Тут тільки охолодні поливи і виручать.
Досвідчені дачники знають, що поливи картоплі потрібні рідкісні (один раз на два-три тижні), але рясні. Поливати грядки потрібно з розумом. На тиждень треба витрачати одне відро води на 1 м2 (у посушливих регіонах більше). На грядку довжиною 6-7 м має витрачатися вісім відер води. Три відра за добу випаруються, решта насичуватиме кущі і бульби, що наливаються, вологою.
А ось у серпні обмежуються поливом раз на півтора тижні. За такого підходу однією кущик витрачають трохи більше трьох літрів рідини.
Потім потрібно дочекатися моменту, коли бадилля почне повністю підсихати. У такі моменти досвідчені дачники розуміють, що у внесенні вологи більше не потрібно.
Володимир Зеленський "пройшовся" по військовим: "Генерал, який не був у окопі - не генерал"
Залишилося пережити це: що станеться із представниками знаків східного гороскопу до старту зими-2024
Їжте ці 8 продуктів і вічна молодість не буде дивом: як продовжити життя за допомогою їжі
План поділу України таки існує: у ГУР сказали, які регіони путін хоче залишити, як "спірні"
Читайте також:
Що відбувається з цінами на популярні овочі: до чого готуватись і на що розраховувати