У березні 2022 року багато хто сподівався, що війна, яку Путін розпочав проти України 24 лютого, швидко закінчиться. Однак цього, на жаль, не сталося. Саме тому тоді було прийняте рішення про пільгове оподаткування. Воно дійсно допомогло українській економіці подолати перші шоки війни і врятувати тисячі підприємств та мільйони робочих місць, але тепер настав час подумати і про бюджет.
Так, стало відомо, що 30 червня у другому читанні Верховна Рада прийняла законопроєкт №8401 про скасування більшості запроваджених після початку повномасштабної війни пільг для бізнесу.
Прийняття відповідного урядового законопроєкту підтримали 239 нардепів. За нього не голосували у повному складі лише "Євросолідарність" та "Батьківщина".
Про це повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк у Telegram.
За його словами, ухвалена редакція законопроєкту передбачає скасування з 1 серпня можливості для фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку (ЄП) у розмірі 2% від суми доходу.
При цьому закон врегульовує порядок скасування такої пільгового оподаткування:
Глава ГУР Кирило Буданов розповів про "Орешник" путіна, все не так просто: "Вони зовсім втратили розум"
Усі проблеми вирішаться до початку 2025 року: з якими знаками Зодіаку 2024 попрощається успіхом
Грінки - це минуле століття: рецепт салату "Шпротик", який стане зіркою новорічного столу
Тіна Кароль не змогла обійтися без Світлани Лободи на концерті: "Хто така?.. Краще співатиму"
платник 2% єдиного податку матиме право подати заяву про відмову від застосування такої ставки та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви, а також якщо в заяві платник не вкаже бажану систему, платник автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання 2% ЄП;
новостворені суб’єкти господарювання, які з дня державної реєстрації обрали 2% ЄП, автоматично вважатимуться платниками ЄП третьої групи зі ставкою 5%;
автоматичне відновлення прав і обов’язків платника ПДВ для тих суб’єктів, у кого реєстрація платником ПДВ була призупинена;
надати платникам, які в 2023 році перейшли з 2% ЄП на загальну систему, право перейти повторно на спрощену систему за своїм вибором шляхом подання заяви.
Крім того, законом з 1 серпня частково скасовується чинний мораторій на проведення податкових перевірок, але виключно для виробників підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), а також підприємств, які працюють у сферах грального бізнесу та фінансових послуг.
Також закон з 1 жовтня відновлює відповідальність за порушення у сфері застосування РРО. Водночас бізнес звільняється від фінансової відповідальності за порушення з РРО (окрім як під час торгівлі підакцизними товарами), якщо вони були вчиненні на прифронтових територіях (у тому числі територіях можливих бойових дій).
Крім того, закон передбачає низку виключень для бізнесу, який працює на прифронтових територіях.
Читайте також:
Перевірки та штрафи: українців попередили про податки за новою схемою. Готуємось до літа
Податки на квартиру: українців попередили про важливу дату. Що потрібно знати
Готуйте гроші: кому доведеться платити податок на будинок у селі чи дачний будиночок