В Україні повернули старі правила ухвалення спадщини. Родичі померлих знову мають подати заяву про набуття права спадкування протягом шести місяців .
До цього з початку повномасштабної війни термін було збільшено до десяти місяців. Рішення про повернення колишніх вимог прописано у постанові Кабінету міністрів №469 .
При цьому під час дії воєнного стану, як і раніше, можна звернутися до будь-якого нотаріуса , останнє місце проживання померлого не має значення. Єдина умова – нотаріус має працювати на підконтрольній Україні території.
Спадкування, як і раніше, може відбуватися за заповітом, якщо він був написаний і завірений належним чином. Щоб заповіт вважався дійсним, він має бути складений у нотаріуса . Проте є винятки: також заповіт може запевнити головний лікар лікарні, командир військового формування або представник місцевого самоврядування.
У разі відсутності заповіту чи його недійсності успадкування відбувається відповідно до законодавчих норм. У них визначено п'ять черг наслідування . До першої належать діти, батьки та подружжя.
Читайте також:
Ганна Трінчер розповіла про проблеми зі здоров'ям через роботу: "Іноді я взагалі не..."
Тіна Кароль "підловилась" в готельному номері за цікавим заняттям: тепер це побачила вся Україна
Ведучий "Говорить вся країна" Олексій Суханов невиліковно хворий: "Все, кранти"
Із цим краще не жартувати: яку молитву читають перед випіканням паски
Російські "Калібри" відмовляються летіти на Київ та падають в окупованому Криму
Таку захоче кожен: українцям показали військову вишиванку з піксельними візерунками
Такого ще не було: український пілот-штурмовик встановив рекорд із бойових вильотів. Фото героя