В Україні повернули старі правила ухвалення спадщини. Родичі померлих знову мають подати заяву про набуття права спадкування протягом шести місяців .
До цього з початку повномасштабної війни термін було збільшено до десяти місяців. Рішення про повернення колишніх вимог прописано у постанові Кабінету міністрів №469 .
При цьому під час дії воєнного стану, як і раніше, можна звернутися до будь-якого нотаріуса , останнє місце проживання померлого не має значення. Єдина умова – нотаріус має працювати на підконтрольній Україні території.
Спадкування, як і раніше, може відбуватися за заповітом, якщо він був написаний і завірений належним чином. Щоб заповіт вважався дійсним, він має бути складений у нотаріуса . Проте є винятки: також заповіт може запевнити головний лікар лікарні, командир військового формування або представник місцевого самоврядування.
У разі відсутності заповіту чи його недійсності успадкування відбувається відповідно до законодавчих норм. У них визначено п'ять черг наслідування . До першої належать діти, батьки та подружжя.
Читайте також:
Урожай буде найбільшим серед сусідів: які 3 дерева потрібно висадити у листопаді і як правильно це зробити
Усі проблеми вирішаться до початку 2025 року: з якими знаками Зодіаку 2024 попрощається успіхом
Тіна Кароль не змогла обійтися без Світлани Лободи на концерті: "Хто така?.. Краще співатиму"
Лимон для схуднення не вранці, а перед сном: як правильно вживати, щоб кілограми танули
Російські "Калібри" відмовляються летіти на Київ та падають в окупованому Криму
Таку захоче кожен: українцям показали військову вишиванку з піксельними візерунками
Такого ще не було: український пілот-штурмовик встановив рекорд із бойових вильотів. Фото героя