В Україні готується до зміни законодавство, яке передбачає рівняння прав батьків та матерів на отримання декретної відпустки для догляду за дитиною.
Докладніше про це інформує сайт Обозреватель.
Це означає, що батьки також матимуть таке саме право на відпустку, як і матері. Повідомляється, що законопроєкт №9018, розроблений для досягнення ґендерної рівності та соціальної справедливості, вже був підтриманий відповідним профільним комітетом Ради.
Серед нововведень, які вводить документ:
- встановлення визначення поняттям "самотня мати" та "самотній батько";
- надання матері та батькові можливості вибору та користуватися декретною відпусткою доти, доки дитина не досягне віку трьох років;
- можливість використання відпустки обома батьками одночасно, але тривалість одноразового перебування у відпустці обох батьків не може перевищувати 4 місяців;
- надання відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, зазначеною у медичному висновку, якщо дитина потребує домашнього догляду, і ця відпустка буде надано в обов'язковому порядку матері, батькові дитини, але не більш ніж до досягнення дитиною восьмирічного віку.
Розробники законопроєкту посилаються на те, що ухвалення закону полегшить життя сімей та допоможе краще збалансувати батьківські обов'язки між матір'ю та батьком, а також знизить соціальні негаразди, пов'язані із соціально-економічною ситуацією в сім'ї.
Зрозуміло, значні зміни, пов'язані з рівнянням прав батьків на декретну відпустку, можуть призвести до певних змін в економіці та соціальній сфері країни. Але все ж таки, віддалена робота, продовження декретної відпустки може призвести до поліпшення процесу виховання та догляду за дитиною з погляду обох батьків.
Автомобілістів попередили: тепер хочуть позбавляти прав
Це мають зробити всі клієнти ПриватБанку до 1 грудня 2024 року: що потрібно встигнути
У Софії Ротару з'явилися термінові справи в Москві: планує отримати щонайменше 500 тис. доларів
Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг
Загалом представлена ініціатива говорить про необхідність підтримки рівноправності та справедливості в сім'ях, а також про готовність українського законодавства дотримуватись міжнародних тенденцій розвитку сучасного суспільства.
Читайте також: