У всьому світі нормальною вважається практика контролю за кількістю споживання медикаментів, які пацієнту не виписує лікар. Міністерство охорони здоров'я України також вирішило приєднатися до такого контролю, тому деякий час тому був запроваджений реєстр рецептурних ліків. Відомо, що такими є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів і на них у мирний час буде потрібен рецепт лікаря.

Так як дана норма була запроваджена незадовго до війни з Росією, а під час військового стану в силу особливих обставин всі ліки можна придбати без рецепта, то в суспільстві виник ажіотаж через хибне уявлення про нововведення.

Так, МОЗ пояснило, що починаючи з 1 квітня 2023 року жодних обмежень не встановлюється. Нововведення полягає в тому, що поряд з паперовим рецептом впроваджується і електронний.

Оскільки українці почали побоюватись, що без наявності рецепту не буде можливості придбати необхідні медикаменти, у Міністерстві охорони здоров'я України надали роз'яснення.

Так, в пресслужбі МОЗ заявили, що з 1 квітня рецептурні лікарські засоби можна придбати в аптеках за електронним рецептом. При цьому паперові рецепти продовжать діяти щонайменше до закінчення воєнного стану.

Також у відомстві зазначили, що українці самостійно можуть обрати, за яким рецептом хочуть придбати ліки – за електронним чи паперовим. Виписати рецепт можуть лікарі всіх спеціальностей державних, комунальних або приватних клінік, або лікар-ФОП.

Популярні новини зараз

Вони дуже хочуть приховати це: "грішки" кожного знака Зодіаку

Графіки відключень світла та газу: українців попередили про гіперскладну зиму

Робимо запаси правильно: як зберігати цибулю, щоб вона не зіпсувалась до самої весни

Потужні доплати до пенсії: як отримати від 10 тисяч

Показати ще

Також у МОЗ зазначили, що електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати дистанційно, звернувшись до свого сімейного лікаря доступним засобом зв'язку. Однак для цього попередньо повинен бути зафіксований діагноз і призначення лікаря.

Як отримати електронний рецепт на рецептурний препарат:

– Необхідно обов'язково звернутися до лікаря на прийом;

– На прийомі ви можете вибрати, за яким рецептом хочете придбати ліки в аптеці – за електронним або паперовим;

– Якщо ви обрали електронний рецепт, при огляді лікар за необхідності зареєструє вас в електронній системі охорони здоров'я та сформує е-рецепт, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції щодо прийому ліків;

– Після цього ви отримаєте SMS-повідомлення з номером електронного рецепту та унікальним кодом його погашення;

– Знайти аптеку, яка відпускає ліки за електронним рецептом, можна, скориставшись спеціальним дашбордом, який підкаже адресу найближчої аптеки. Для цього достатньо ввести або вибрати зі списку в пошуковому рядку назву населеного пункту;

– Ви можете придбати ліки за електронним рецептом в аптеці протягом 10 днів, якщо це наркотичні (психотропні ліки) або протягом 30 днів (для інших рецептурних препаратів);

– Для того, щоб придбати ліки, достатньо повідомити фармацевту потрібні реквізити із СМС – номер рецепту та код погашення;

– Фармацевт запропонує вам наявні в аптеці лікарські засоби, що містять діючу речовину, призначену вам лікарем – так ви зможете вибрати ліки відповідно до вашого бюджету.

У Міністерстві охорони здоров'я додали, що завдяки доступу до медичної інформації в електронній системі охорони здоров'я лікар зможе подивитися історію медичних даних, дізнатися супутні захворювання та іншу інформацію, яка необхідна для призначення ефективного лікування.

Читайте також:

Готуйте гроші: кому доведеться платити податок на будинок у селі чи дачний будиночок

Це увійде до історії: НАТО спрямовує в Україну найпотужніші батальйони. Кінець Кремля

Дуже корисна хитрість: навіщо в холодильник кладуть звичайний чайний пакетик