Сірі щури - це всеїдні гризуни сімейства мишачих, життєдіяльність яких тісно пов'язана з людиною. Так, у приватних домоволодіннях вони селяться у погребах, на горищах, у сараях, хлівах, курниках і зерносховищах фермерських господарств. .
Тактика вивчення фізіології гризунів та спостереження за їх звичками дозволила знайти ефективні методики як вивести щурів із житлових об'єктів. Щоб позбавитися паразитів, можна використовувати народні рецепти або викликати фахівців зі знищення шкідників.
При самостійній боротьбі зі шкідниками власники будинків часто застосовують рослини та розчини з сильним ароматом, що відлякує тварин. З нежитлових складів, гаражів, комор та сараїв щурів можна вигнати такими запахами:
- керосин;
- нафталін;
- горіла гума;
- спалена вовна чи пух;
- машинне масло;
- спиртовий одеколон.
Ці запахи неприємні для будь-яких живих істот, тому таку обробку варто проводити лише там, де немає свійських тварин і куди ви зможете не заходити кілька днів.
Для житлових будинків можна використовувати польові трави із сильним запахом, який може відлякати шкідників. Ось чого бояться щури найбільше:
- Перечна м'ята, аптечна ромашка, полин, пижма. Ці рослини мають різкий запах, який відлякує гризунів. Можна використовувати свіжі букетики або пучки сухих трав, але найбільш ефективні ефірні олії та концентровані розчини з екстрактом – у них аромат різкіший. Гілочки рослин або просочену розчином тканину потрібно розкласти біля щурових чи мишачих норок.
- Квіти календули та нарцисів. Їх використовують свіжими або у вигляді відвару, яким просочують тканину або ватяні тампони.
- Бузина. Рослина містить токсичну для щурів синильну кислоту. Щоб паразити трималися подалі від будинку, посадіть кущі бузини по периметру земельної ділянки.
- Багно. Ця трава небезпечна для гризунів, вона їх дурманить та відлякує. Пучки бузини можна розкласти кутами кімнат для профілактики появи щурів. Рослина отруйна, не використовуйте її, якщо в будинку є маленькі діти чи домашні тварини.
- Чорнокорінь. За різкий відлякуючий запах у народі траву називають «крисогін». Крім сильного аромату рослина має отруйні колючки, які чіпляються за шерсть тварин та проколюють шкіру. Поводитися з чорнокорнем потрібно акуратно, використовуючи захисні рукавички та марлеву пов'язку.
- Кінза. У складі рослини є ефірна олія, запах якої відлякує мишей. Траву висаджують на ділянці, а її стебла та насіння розкладають усередині будинку.
Вам допоможе звичайна сода: ось так можна позбутися шкідників на городі. Дуже проста хитрість