Ніхто не заперечуватиме, що мед це не тільки корисний, а й дорогий продукт, який, до того ж, важливо зберегти незмінним протягом тривалого часу. Є особливі умови, яких треба дотримуватися, щоб мед не зіпсувався. Стосується це й упакування.
І справді, найчастіше мед зберігають у склі, оскільки цей матеріал ніяк не вступає в реакцію зі вмістом. Ось тільки скло прозоре, тому добре пропускає сонячне світло, а сонячні промені погано впливають на склад меду, руйнуючи вітаміни та ферменти.
Є ще один варіант зберігання меду – глиняні горщики, які зверху раніше заливали рідким воском. У цьому сенс, оскільки кераміка зовсім пропускає сонячне світло. Але воском мед зараз залити складно, а герметичну кришку під глиняний горщик знайти майже неможливо.
Виходить, що єдиний вихід – пластикові контейнери. Це непогане рішення вже тому, що мед добре вбирає сторонні запахи, а пластик їх не пропускає. Щоправда, це має бути сертифікований харчовий пластик.
На харчовому пластику стоять такі маркування:
- келих та вилка у квадраті;
- знаки РР или ПП;
- цифра у трикутнику.
До речі, зберігати мед у пластикових контейнерах можна, але не більше ніж 1 рік. Справа в тому, що після закінчення цього терміну мед, як біологічно активний продукт, починає вбирати хімічні домішки, що містяться в пластиці, і стає отруйним.
Снігу по пояс і мінус 15: "Льодовиковий період" увірвався в Україну - погода на вихідні влаштує Апокаліпсис
Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання
Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни
Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."
А ще важливо, щоб тара для зберігання меду герметично закривалася кришкою. Зберігати його потрібно подалі від бензину, гасу, солоної риби, цибулі, часнику та всього, що має сильний запах.
І ще пластикову тару, яка раніше вже використовувалася для харчових продуктів, необхідно підготувати до зберігання меду:
- перевірити густину закриття кришки;
- добре промити ємність;
- якщо є сторонні запахи - промити тару з 5-8% розчином оцтової кислоти, ретельно прополоскати;
- просушити за кімнатної температури.
Вимоги до зберігання меду:
Температура – не вище +15 °C, при температурі +20 °C і вище продукт починає втрачати свої цінні якості. Надто низька температура теж не підходить. Оптимальний варіант: +10 ̊C.
Відсутність доступу сонячних променів, що негативно впливають на якість продукту.
Нормальна вологість навколишнього середовища та надійний захист від попадання вологи у внутрішній простір упаковки.
Якщо мед нагріти до позначки вище +40 ° С, то частина вітамінів і корисних властивостей втрачається відразу. Низькі температури (нижче 0) на якість меду не впливають. Але при температурі нижче -10 ° С його структура змінюється, він твердне і швидко "зацукрується".
Читайте також:
Це потрібно знати: чому в банці з медом з'являється біла піна і чи можна такий мед їсти
Який мед краще вживати, якщо ви застудилися: названо сорти, які швидко поставлять на ноги
Щоб дідусь не обдурив на ринку: як перевірити якість меду за допомогою чорного хліба
Доведеться просто викинути: як не можна зберігати мед, щоб він не втратив корисні властивості