Нерідко сивина починає проявлятися в досить молодому віці, наприклад, в 30-35 років. Що не може не турбувати та не засмучувати.

Ранню сивину найчастіше пов'язують зі збоями в організмі, що частково є правдою. Так деякі лікарі-кардіологи відзначають, що рання сивина може бути пов'язана з хворобами серцево-судинної системи.

Ще у 2017 році доктор Іріні Самуель з Каїрського університету провела дослідження і встановила, що рання сивина може сигналізувати про підвищений ризик захворювань серця.

Як говорить фахівець, посивіння волосся у багато нагадує атеросклероз: порушення здатності ДНК до відновлення, гормональні зміни, ослаблення функціональних клітин.

Як стверджує Самуель, сивина може бути викликана нальотом, що скупчився на стінках судин, який, в свою чергу, може привести до розвитку небезпечних захворювань серця.

Відомо, що в ході свого дослідження доктор поділила випробовуваних на групи залежно від кількості сивини: один бал отримали ті, чиє волосся зберегли колір, а п'ять балів добровольці з повністю сивою шевелюрою.

Популярні новини зараз

Снігу по пояс і мінус 15: "Льодовиковий період" увірвався в Україну - погода на вихідні влаштує Апокаліпсис

Відключення світла завтра, 22 листопада: Укренерго озвучив графіки – заряджайте павербанки та ліхтарики

Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання

Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."

Показати ще

В результаті вчені прийшли до висновку: у добровольців, з трьома і більше балами ризик розвитку ішемічної хвороби серця виявився найбільш високий. При цьому він ніяк не був пов'язаний з віком або іншими факторами, що провокують недуги серця.

Автори дослідження відзначають, якщо будучи в молодому віці людина помітила у себе багато сивого волосся, це привід проконсультуватися з фахівцем і встановити причину сивини.

Тим часом інші вчені відзначають, що поява сивини, в тому числі й в ранньому віці, залежить від генетичних особливостей людини, обмінних процесів і стресових ситуацій.

Також вчені стверджують, що до сивини може привести погана екологія, затяжна депресія, захворювання щитоподібної залози, нестача вітамінів, шкідливі звички та неправильний догляд за волоссям.

Раніше "Нyser" писав про те, що названо дві зачіски, які ведуть до облисіння.

Також наш портал повідомляв, які каші миттю стимулюють ріст волосся.

Нагадуємо, експерти розповіли, що може провокувати втрату волосся навесні.