Серед усіх українських газових компаній у червні найвищою ціною на "блакитне паливо" оказалсь ціна у "Херсонської обласної газопостачальної компанії".

Якщо середньостатична сім'я спожить за місяць близько 50 кубів газу, то різниця в платіжках між постачальником з низьким і високим тарифами може становити близько 200 грн на місяць, пише "Обозреватель".

У "Херсонської обласної газопостачальної компанії" річний тариф становить 13,5 грн, а місячний у червні – 11,89 грн. Для прикладу, клієнти "Харківгаззбуту" можуть платити всього 7,99 грн за куб (річний тариф збігається з місячним).

При тому ж споживанні в 50 кубометрів газу жителі Херсона заплатять 594 гривні, а харків'яни 399,5 гривень. Різниця очевидна.

Нагадаємо, раніше директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко заявив, що ціна на електрику в Україні може також же різко підскочити вгору, як це сталося з ціною на газ, оскільки ціна досі стримується штучно.

"На ринку газу ми пройшли те ж саме. Спочатку тарифи були низькі, а потім» пружина " зірвалася, і тарифи зросли в 10 разів. Те ж буде і з електроенергією: чим більше стримувати тарифи, тим сильніше буде удар по населенню. Закони економіки не обдуриш", - сказав він.

Популярні новини зараз

Пенсії виростуть з 1 грудня: шукайте себе у списку

Мобілізація сильно зміниться: вік все-таки переглянуть

Сніг випав несподівано, а удобрити город не встигли: чи є сенс вносити підживлення після цього

Як кішка із собакою: знаки Зодіаку, які не зможуть побудувати гармонійні стосунки

Показати ще

За словами Омельченка Україна рано чи пізно зіткнеться з серйозними проблемами з електропостачання через економічно не обґрунтовані тарифи. Він каже, що тарифи можна не підвищувати, а стримувати, але тоді у країни "виникнуть серйозні ризики по інфраструктурі, дефіцит електроенергії в зимовий період, ризики віялових відключень". А через недоотримання прибутку у енергетичних компаній не буде фінансової можливості закуповувати паливо, проводити вчасно ремонтні роботи і здійснювати модернізацію електростанцій. І тоді країна може " підсісти "на імпорт з РФ, але це"політично величезні ризики". Тому єдиним рішенням завдання він називає збільшення обсягу інвестицій в національну енергетичну інфраструктуру.

Раніше Hyser писав про те, що українцям показали, як тарифи на комуналку зросли за рік.

Також Hyser повідомляв, що українцям вказали на важливу деталь щодо річних тарифів на блакитне паливо.

Нагадаємо, що українцям розповіли, як зменшити суми в платіжках за комуналку до 50%.