За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щороку від серцево-судинних захворювань помирає 17,5 мільйона осіб. Хвороби серце куди страшніше і небезпечніше навіть коронавірусної інфекції.

При цьому медики відзначають, патології "молодіють", набуті пороки й атеросклероз все частіше проявляються у віці до 40-45 років. Але захистити своє серце дуже просто і для цього необов'язково приймати синтетичні препарати та вітаміни.

На підставі багаторічних клінічних досліджень і спостережень кардіологи виділили 10 корисних звичок, здатних зберегти здоров'я серця і судин в будь-якому віці:

Рух - це життя

Необов'язково бути спортсменом, але фізичні навантаження повинні бути присутніми в житті кожної людини.

Якщо вам подобаються прогулянки, не відмовляйте собі в цьому задоволенні, година-дві, проведені на свіжому повітрі зарядять вас енергією і зроблять організм здоровішим. Доведено, що щоденні прогулянки у швидкому темпі в 2,5 рази знижують ризик захворювань серця.

Популярні новини зараз

Тепер буде легше: графіки відключення світла 23 листопада – Укренерго потішило українців

Лимон для схуднення не вранці, а перед сном: як правильно вживати, щоб кілограми танули

Володимир Зеленський відреагував на заяви російського диктатора: "Путін бреше, ми не вперше..."

Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі

Показати ще

Якщо до роботи потрібно йти 2-3 зупинки, вийдете раніше і прогуляйтеся, замість того, щоб їхати в тісному і задушливому транспорті. До того ж можна заощадити на проїзді.

Виберіть заняття до душі: йога, фітнес, пілатес, танці, футбол, теніс, їзда на велосипеді, біг, плавання - все це допоможе вашому серцю залишатися здоровим.

При заняттях спортом зміцнюються стінки перикарда, шлуночки працюють злагоджено, забезпечуючи стійкий ритм. При стресі або переляку орган легко витримує скачки тиску, поліпшується його стійкість до інсуліну.

Лікарі рекомендують займатися активними видами спорту 150-200 хвилин на тиждень. Для більшої користі розділіть час на 5-6 днів, приділяючи вправам 30-40 хвилин.

Контроль артеріального тиску

При показниках 140/90 артерії звужуються, порушується кровопостачання внутрішніх органів. Це на 40-50% збільшує ризик інсульту, провокує серцеву недостатність. При появі перших ознак гіпертензії зверніться до лікаря, приймайте препарати, що нормалізують тиск тільки після призначення лікаря.

У нормі тиск повинен бути в межах 120/80.

Геть зайву вагу

Якою б людина не була бодіпозитивною, потрібно розуміти, що зайва вага - це додаткове навантаження на серце. Ожиріння будь-якого ступеня в кілька разів збільшує ризик серцевих патологій.

При ожирінні розвивається атеросклероз, відбувається закупорка коронарних артерій. Найбільшу небезпеку становить абдомінальний жир, що накопичується навколо внутрішніх органів.

Правильне і повноцінне харчування

Ніякі дієти не зроблять вас стрункішою, а організм здоровіше. Тільки правильне і повноцінне харчування.

Раціон повинен включати молочні продукти, м'ясо, рибу, каші, овочі, фрукти, зелень. Звичайно ж, при виборі продуктів варто враховувати свої індивідуальні особливості, наприклад, непереносимість лактози або вегетаріанство.

Скоротіть кількість страв з картоплі, білого рису, борошна, цукру, щоб підтримувати оптимальний рівень цукру.

Включіть в раціон корисні жири

Для здоров'я серця і судин лікарі рекомендують включати в раціон нежирну курятину, яловичину і індичатину, які постачають серцевому м'язі цінні білки і амінокислоти. Але не забувайте, що м'ясний продукт повинен займати не більше чверті тарілки, подаватися у відварному або запеченому вигляді без жирного соусу.

Корисні жири є у великій кількості в оливковій олії, оливках, авокадо, горіхах, лляній олії, рибі.

Включіть в раціон рибу, приймайте риб'ячий жир

Морська риба-основний "постачальник" цінної жирної кислоти Омега-3. Вона підтримує еластичність серцевого м'яза, захищає від вільних радикалів, запобігає процес окислення. Кілька разів на тиждень подавайте на стіл оселедець, скумбрію, тунця, камбалу, сьомгу, лосось, форель.

Для профілактики атеросклерозу і стенокардії 2 рази на рік приймайте риб'ячий жир. В аптеках його можна придбати в капсулах.

Скажіть "Ні!" шкідливим звичкам

Алкоголь і куріння збільшують шанси померти від інфаркту на 40-45%. Сигарети містять небезпечні смоли і токсини, що уповільнюють процес відновлення клітин серцевого м'яза, що знижують рівень кисню в крові.

Контролюйте "шкідливий" холестерин

Щорічно робіть аналіз крові для визначення рівня холестерину. При підвищеному вмісті небезпечного показника переходите на правильне харчування, скоротіть вживання вуглеводної їжі: солодощів, хліба, випічки, цукру в будь-якому вигляді, копченостей і переробленого м'яса. Доповніть раціон свіжими овочами та фруктами, бобовими, насінням льону.

Контроль цукру в крові

Переддіабет і друга стадія цукрового діабету протікають без симптомів. Високий рівень глюкози змінює склад крові, руйнує судини й клітини серця.

Виявити небезпечне захворювання на ранній стадії допомагають аналізи або тест за допомогою глюкометра. Контролювати цукор можна за допомогою спеціальної дієти, прийому препаратів і активного способу життя.

Уникайте стресу

Стрес на роботі та вдома, конфлікти, недосипання і нерви через дрібниці - головні вороги вашого серця.

Вчіться управляти негативними емоціями. Вчасно незданий звіт або немитий посуд в раковині - це не привід ля нервів і скандалів. Можливо Вам варто поговорити з психологом або розслабиться. Не нехтуйте допомогою досвідченого психолога.

Приймайте заспокійливі препарати за призначенням лікаря, якщо це необхідно. Позбавляйтеся від емоційної напруги за допомогою спорту, хобі або спілкування з друзями.

Раніше "Нyser" писав про те, що які види кави руйнують серце.

Також наш портал повідомляв, названо ознаки прихованої серцевої недостатності.

Нагадуємо, який чай здатний знизити тиск і позбавити від поганого холестерину.