Сьогодні в Україні пенсіонери, як правило, отримують в місяць 70-80 доларів, тому не дивно, що заради виживання деякі продають свої речі або просять милостиню. Крім того, щасливі власники земельної ділянки за містом часто торгують на ринках вирощеними власноруч овочами, ягодами та фруктами. Законодавство не вимагає від них сплачувати податки з більшості таких доходів, однак усе може змінитися найближчим часом.
Так, в Україні згідно діючого законодавства можна не декларувати дохід, а тому і не сплачувати жодні податки, від реалізації власної сільськогосподарської продукції, що "вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на ділянці до 2 га". Це передбачено Податковим кодексом України щодо доходів фізичних осіб, адже діяльність, пов'язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності.
При цьому власник землі має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок (форма 3-ДФ, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 №32).
Однак, нова влада уже з наступного року хоче стягувати податки і за такий вид доходу. Так, народні обранці України пропонують зобов'язати декларувати і сплачувати податки на загальних підставах за продаж овочів, вирощених на ділянках розміром більш ніж 0,5 га. Про це йдеться в публікації ЕП.
В Кабміні порахували, що вирощування овочів і зелені не просто покриває видатки, а й приносить дохід до 300%. Вся справа в тому, що все більше українців відмовляються від консервації і намагаються купувати свіжі овочі, від яких можна отримати більше користі. По статистиці, найбільшим попитом користуються картопля, помідори, огірки, редис, цибуля, часник і різна зелень. Таким чином протягом сезону при хорошому плануванні справи можна мати з городу до 40-60 тисяч гривень, кажуть можновладці.
У разі ухвалення цих змін, українцям потрібно буде подавати щорічну податкову декларацію, а з доходів платити 18% податку на доходи, 1,5% військового збору. Наприклад, якщо людина виростить овочі на ділянці, площа якої понад 0,5 га, і заробить на цьому 10 тис. грн, то майже 2 тис. грн доведеться заплатити у вигляді податків.
Огірки будуть ніжними та смачними: як молоко допоможе отримати ідеальний урожай
Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом
Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання
Полуницю не потрібно вкривати чим завгодно: секрети, які допоможуть відлякати гризунів узимку
До слова, в Україні кожен громадянин за законом може безкоштовно отримати до 2 га землі для потреб приватного господарства. Проблема лише в тому, що вільну ділянку потрібно знайти самостійно, після чого звернутися до місцевої влади за місцем розташування ділянки та подати заяву.
Раніше Hyser писав, що Мінфін відповів, чи підвищать у 2021 році податки для ФОПів.
Також наш портал повідомляв, що у Кабміні вирішили переглянути податок на автомобілі.
Нагадаємо, Надія Савченко почала шити м'які іграшки, щоб заробляти на життя.