Українські банки повинні в посиленому порядку контролювати частину своїх клієнтів і блокувати їх грошові перекази в разі, якщо виникнуть сумніви в легальності джерела.
У деяких випадках під блокування потрапляють навіть незначні суми, пише "Обозреватель".
Так, правила фінансового моніторингу запрацювали ще минулого року. Відповідно до закону, фінустанови повинні застосовувати ризик-орієнтований підхід. Кожен банк використовує свою систему автоматичної перевірки, при якій окремі клієнти піддаються посиленому контролю. Серед них, наприклад:
- публічні діячі (мають вплив на бюджет і прийняття рішень, ПЕП);
- ті, хто проводить операції на суму від 400 тис. грн;
ті, хто проводить операції з готівкою (переказ, поповнення рахунку, отримання коштів, розрахунок за угоду); - фізособи-підприємці( ФОП), юридичні особи, які зареєструвалися протягом останніх трьох місяців;
- ті, хто переводить кошти за кордон, обмінює банкноти.
Якщо банку здасться операція сумнівною, то він має право заблокувати навіть операцію з невеликою сумою. Хоча раніше закон зобов'язував перевіряти операції від 150 тисяч грн, а за новими правилами – від 400 тисяч.
Перевіряти банку будуть не тільки перекази, а й відкриття депозитів.
Так, якщо українець відкладав довгий час гроші на велику покупку, а потім вирішив поставитися до банку, щоб відкрити депозит, фінустанова може відмовити йому в цьому.
Перед Великоднем: що відбувається у найтихіший день Великого тижня 19 квітня
На Хмельниччині нетвереза жінка забула немовля у знайомого:трбох дітей вже вилучали до цього
Розсіл проти неврожаю: навіщо городники все частіше поливають грядки капустяним соком
Міні-піци на сирній основі: смачно, швидко та без дріжджів, рецепт
Банки рекомендують громадянам не боятися фінмоніторингу в разі, якщо вони чесно ведуть справи і переводять велику суму, відповідну заробітку.
Раніше Hyser писав про те, що українських пенсіонерів обрадували новиною про те, що пенсії видаватимуть не тільки на банківські картки.
Також Hyser повідомляв, що українців попередили про відключення терміналів "Приватбанку"і " Раффайзена".
Нагадаємо, що в одному з найбільших банків України "Приватбанку" відбулися серйозні зміни.