Ще п'ять років тому кава з полиці супермаркету коштувала вдвічі дешевше. І це не перебільшення: індекс споживчих цін на каву в Україні підскочив із базових 100% до 205%.
Тобто плюс 105% вартості, просто щоб ви представили. Якщо умовна пачка меленої кави у 2019 році коштувала 150 грн., то сьогодні вже понад 300. І все це без державного регулювання.
На відміну від хліба чи цукру на каву не діють ні обмеження цін, ні субсидії. Ринок сам визначає, скільки буде коштувати кожен ковток вашого ранкового капучіно. І якщо так піде й надалі — філіжанка кави в кафе за 100 гривень може стати новою нормою вже до кінця року.
А ще — розчинна кава, яка колись була «бюджетною» альтернативою, сьогодні стрімко наздоганяє преміум-сегмент. Є прогнози, що до кінця року ціна на 200-грамову банку розчинної кави може перевалити за 500 гривень.
"Я живий!": Потап опинився в лікарні після екстреного виклику
"Безугла - ти п*зда": Маша Єфросиніна, Melovin і блогерша Раміна засудили скандальну нардепку за "цинізм"
Додаткові 30 тисяч для військових: хто отримає і чому це важливо саме зараз
Кому зірки готують випробування: 4 знаки Зодіаку, яким доведеться міцно триматися до 15 липня
Інфляція – це не єдиний чинник. До зростання цін додається нестабільна логістика, коливання курсу долара, подорожчання імпорту, адже Україна не вирощує каву, а залежить від зовнішніх поставок. А ще фактор споживчої звички. Ми не готові відмовлятися від кави, навіть коли вона стрімко дорожчає.
Чи є межа цього кавового зростання? Чи перетвориться кава з «напою щоранку» на розкішний ритуал? Питання відкрите. Але вже зараз варто задуматись: скільки ще ми готові платити за ранкове пробудження?
Читайте також:
Українська картопля стрімко дешевшає: чому це відбувається і на що чекати далі.
Ціни на молочку злетіли у травні: що буде з гаманцями українців і що коштує найдорожче.