Україна стикається з рекордним зростанням неоплачених рахунків за комунальні послуги, загальна сума заборгованості може сягнути 200 млрд грн, повідомив голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко.

В інтерв'ю «Комерсанту України» він підкреслив тривожне зростання заборгованості за комунальні послуги та фінансове навантаження на громадян.

Попенко зазначив, що 2022 року українці заборгували 81,4 млрд грн за комунальні послуги, але станом на 2025 рік ця цифра може збільшитися більш ніж удвічі. Серйозне занепокоєння викликає зниження темпів оплати — якщо 2021 року 71% населення сплачували рахунки, то сьогодні ця цифра коливається в межах 65–70%, і її точність викликає сумніви.

Більшість неоплачених рахунків посідає послуги з газу та опалення. За даними «Нафтогазу», сукупний борг домогосподарств та компаній централізованого теплопостачання лише за газ становить 195 млрд грн.

Попенко назвав це «точкою неповернення», зазначивши, що проблема виникла ще у 2018 році і лише посилилася через зростання тарифів та економічні проблеми.

Також експерт попередив, що подальше підвищення тарифів на комунальні послуги неминуче призведе до ще більшого боргу.

Популярні новини зараз

Українці за кордоном оніміють: "лафа" закінчилася, відправлятимуть додому

Правда про індексацію пенсій в Україні, що шокує: кому пощастить, а хто залишиться без доплат у березні

Олексій "Позитив" Завгородній вперше розповів про те, як був на пологах в Сахневич: "Я робив усе, що міг"

Термінові зміни в оплаті комунальних послуг: що треба знати українцям

Показати ще

Комуналка

Він передбачив, що економічні труднощі змусять більше українців залишити країну у пошуках роботи, а тим, хто залишиться, буде важко оплачувати рахунки, ризикуючи втратити житло.

Відповідаючи на запитання щодо державних субсидій, Попенко визнав, що вони частково полегшують тягар, але не є стійким рішенням. Він зазначив, що 60% пенсіонерів отримують до 4000 грн на місяць, покладаючись на субсидії для покриття частини своїх витрат на комунальні послуги. Однак він розкритикував скорочення та обмеження уряду на субсидії.

«Держава каже, що субсидіанти мають іти працювати і заробляти на комуналку, і їх не хвилює, як це зробить пенсіонер, студент чи людина в декреті. І це навіть не кажучи про осіб з інвалідністю - реальних, а не прокурорів», - заявив фахівець.

З урахуванням стрімкого зростання боргів та зростаючих проблем із доступністю комунальна криза в Україні не показує жодних ознак пом'якшення.

Експерти попереджають, що, якщо не буде ухвалено довгострокові рішення, ситуація може ще більше вийти з-під контролю, що вплине на мільйони громадян та стабільність комунального сектору країни.

Нагадаємо, більше жодного дешевого газу в Україні: тарифи та платежі на комуналку відлетять на Марс?

Раніше «hyser» повідомляв, передавати показання лічильників на комуналку більше не потрібно: починається нова ера

Як повідомляв «hyser», потужне зростання всіх тарифів на комуналку: НБУ приголомшив – світло, газ, опалення та вода "озолотіють"