14 лютого Кабінет Міністрів вніс зміни до положень, що регулюють порядок оформлення, видачі та ведення документів військового обліку для призовників, військовослужбовців та резервістів, як повідомляє «Судово-юридична газета».
Крім того, було внесено зміни до структури пілотного проекту, спрямованого на автоматизацію перевірки та підтвердження персональних даних у військовому обліку.
Ключові оновлення включають:
Інтеграцію відомостей про інвалідність до Єдиного державного реєстру призовників, військовослужбовців та резервістів «Оберіг». Це здійснюватиметься шляхом обміну даними, ініційованого громадянином через електронний обліковий запис у системі «Резерв+». Зафіксована інвалідність потім буде відображена в електронній версії документа військового обліку.
Заборона на направлення інвалідів до військово-лікарських комісій для проходження медичного огляду.
Кінець мобілізації та скасування військового стану: у Раді попередили українців
Заборонений сироп: чому в Україні раптово вилучили популярні ліки від кашлю
Євген Кошовий жорстко висловився стосовно закриття "Квартал 95": "Давайте ми ще трошки поживемо"
Паливо може подешевшати: чого чекати українським водіям у лютому
Якщо інвалідність людини офіційно зафіксована в Єдиному реєстрі, її буде звільнено від проходження медичного огляду до ВЛК.
Крім того, замість оригіналів документів громадяни можуть надати засвідчені копії медичних довідок для дітей-інвалідів віком до 18 років, засвідчені органами соціального захисту населення, установами охорони здоров'я, Пенсійним фондом України чи нотаріально.
Крім того, копії інших документів, що підтверджують інвалідність, можуть бути надані з особистим підписом за умови надання оригіналів для звірки.
Нагадаємо, мобілізація торкнеться кожного: вдома пересидіти не вийде – про що попередили у ЗСУ
Раніше «hyser» повідомляв, мобілізація з 18 років: що чекає молодих хлопців
Як повідомляв «hyser», на допомогу ТЦК та поліції: розпочнуться перевірки квартир, авто та затримання не лише на вулиці