Свято, яке на Заході відзначають в ніч з 31 жовтня на 1 листопада, називають Геловін. В слов'янський культурі він же називається Велесова ніч. У цей день наші предки боялися виходити з дому.
Велесова ніч так називалася завдяки язичницькому Богу Велесу, пише "Обозреватель". День вважали магічним, тому з ним пов'язували безліч забобонів і ворожінь.
Велес - це Бог достатку, мистецтва, краси, щастя і любові, покровителя провидців і худоби, стража на межі нашого і потойбічного світів.
Історія говорить про те, що свято Велесова ніч почали відзначати ще до появи християнства. У цю ніч предки вважали, що виходити з дому небезпечно тому, що можна потрапити в світ духів. Також в цей день уникали нових знайомств.
Вечір перед Велесовою ніч і саму ніч предки проводили у великому колі близьких за багатим столом. Вони запалювали свічки і розкладали гілки горобини. Окремо залишали блюдо для померлих предків і тарілку з частуванням для будинкового, яке вранці віддавали птахам.
У Велесову ніч було прийнято гадати. Вважалося, що в цю ніч можна попросити допомоги у предків. Необхідно перед сном уявити одного з померлих родичів і розповісти про те, що турбує. Якщо уві сні ви побачите того самого предка, то це буде означати, що ваше прохання почута.
На упаковці написано неправильно: скільки рідкого порошку для прання потрібно насправді
Глава ГУР Кирило Буданов розповів про "Орешник" путіна, все не так просто: "Вони зовсім втратили розум"
Грінки - це минуле століття: рецепт салату "Шпротик", який стане зіркою новорічного столу
Вигадав суїцид, бо було нудно: українець вирішив оригінально запросити поліцію на чай
Можна загадати бажання в цю ніч. Для цього необхідно взяти яблуко, покласти під подушку, а вранці з'їсти його.
На свічці також ворожили, намагаючись у вогні розглянути предмети і людей, що символізують майбутнє.
Раніше Hyser писав про те, що Ванга зробила таємне передбачення для Зеленського.
Також Hyser повідомляв, що синоптики назвали дату першого снігу в Україні.
Нагадаємо, що У мережі спливло давнє пророцтво Ностардамуса.