Вважається, що накази не обговорюють - їх виконують. При цьому невиконання військовим наказу під час воєнного стану майже безальтернативно "світить" в’язницею.
Так, у Дружківці Донецької області солдата 54-ї механізованої бригади Максима Єрмілко засудили до 5 років позбавлення волі за відмову виконати наказ про передислокацію під Бахмут. Інцидент трапився у липні минулого року.
Про це повідомляють журналісти з посиланням на вирок місцевого суду за ч. 4 ст. 402 КК.
З матеріалів справи відомо, що гранатометник 54-ї механізованої бригади Максим Єрмілко з квітня до 14 липня 2022 року перебував на смт Мар’їнка. За його словами, там позиції не були належним чином облаштовані, військові їх облаштовували самі. Взагалі не було тилових позицій, ніхто навіть не думав підготувати позиції. Ротацію їм не провели.
Більше того, у березні військовий отримав осколкове поранення ноги й руки, тому його відправили до шпиталю у Первомайськ. Через два тижні після закінчення лікування, йому сказали, що осколки залишились, але вони або приживуться, або самостійно вийдуть.
Снігу по пояс і мінус 15: "Льодовиковий період" увірвався в Україну - погода на вихідні влаштує Апокаліпсис
У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки
Син Віктора Павліка заробляє гроші в 3 роки: Катя Репяхова розповіла, що робить
Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом
На фоні всього, що відбулося, чоловік почав скаржитись на поганий психологічно-моральний стан, однак керівництво оголосило наказ їхати під Бахмут. Це було у липні 2022 року.
Солдат відкрито відмовився виконати зазначений наказ капітана. Єрмілко наполягав на тому, що їм треба відпочити, набрати людей, зробити злагодження. Злагодження відбувається 2-3 місяці. Після того, як він відмовився виконувати наказ, їх повезли у смт Олексіїво-Дружківка, а ті солдати, що не відмовились — поїхали на позиції. Його думка щодо виконання наказу, не змінилась, він був не готовий вийти на позиції. Після ВЛК йому сказали, що він придатний до військової служби. Після його відмови виконувати наказ, керівництво записало це на відео та передали до прокуратури. Він визнає вину частково, тому що він розумів, поїхати на позиції — це вірна смерть, оскільки у них не було підтримки артилерії.
Згідно з показів свідків солдат свою відмову нічим не обґрунтував. В той час на Бахмуті штурмових дій не було, вони розпочались у вересні 2022 року. Всього їхати на нове місце дислокації відмовилось семеро вояків.
Єрмілко визнали винним та призначили покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі.
Читайте також:
Воювала разом із чоловіком: під Києвом попрощалися з однією із найкрасивіших захисниць України. Фото
Три міста у небезпеці: астролог розповіла, куди почнуть бити російські окупанти