Всі власники орхідей знають негласне правило щодо догляду за цією вибагливою рослиною: краще недолити, ніж перелити. Однак часто буває так, що листя орхідеї покриваються плямами, а коріння починає підгнивати. Ще б пак, якщо залити листові пазухи – то це однозначно призведе до перезволоження квітки.

І справді, зволоження – найголовніше у догляді за орхідеями. При цьому для рослини згубна як нестача, так і надлишок води.

Багато орхідеєводи роблять такі помилки при поливі:

  • використовують тверду воду з крана;
  • набирають талу або дощову воду;
  • підкислюють воду щавлевою кислотою.

Важливо! Холодна вода з-під крана не підходить для орхідей. Рідину потрібно очищати від домішок шляхом фільтрування чи кип'ятіння.

Отже, як дізнатися, що ґрунт перенасичений водою:

Отже, якщо цю помилку допущено в процесі догляду за орхідеєю, то перезволожену квітку потрібно терміново реанімувати – пересадити:

  • перестати поливати та просушити субстрат. Дочекатися, доки повністю висохне – перевірити по корінням, стінкам горщика, шматочкам моху:
  • злити воду, що стікає в піддон;
  • вийняти орхідею та очистити від старої суміші;
  • обробити, обрізати коріння, якщо є гнилизна і посадити в новий горщик.

Увага! Зрізи гнилих коренів потрібно обробити пудрою деревного вугілля або меленою корицею, щоб уникнути інфекції та ураження грибком.

Як поливати хвору на орхідею.

Якщо рослину довелося відновлювати, потрібно мінімізувати полив. Що це означає? Зволожуйте водою кімнатної температури у піддоні. Можна проливати по стінках горщика, але не повітряні коріння чи листя. Коли повторити зволоження? Як тільки субстрат у горщику візуально просохне наполовину, перевірити дерев'яною паличкою рівень вологи та додати ще води.

Читайте також:

Як дізнатися, чи жива ваша орхідея, чи вона вже більше ніколи не зацвіте

Квіти будуть великими і пишними: кілька секретів догляду за орхідеями. Багато хто цього не знав

Що потрібно зробити, щоб ваша орхідея цвіла цілий рік. Розкрито секрет