Всі знають, щоб рослини тішили красивим виглядом довгий час, їх потрібно регулярно поливати та оберігати квіти від шкідливих речовин.
Правила температурного режиму
Неважливо, якою водою ви плануєте поливати рослини, проте вона обов'язково має бути певною температурою. Наприклад, занадто холодний полив негативно впливає на рослини: їх коріння зазнає шоку, в результаті квіти гинуть або починають рости занадто повільно. Тепла вода також не рекомендується для використання (її можна застосовувати лише в деяких випадках, наприклад, для орхідей, що знаходяться на стадії цвітіння).
Як дізнатися, коли потрібно поливати рослину
Кажуть, щоб дізнатися, чи час поливати рослину, досить просто доторкнутися до землі в горщику. Але якщо вона зовсім висохла, іти за лійкою треба було вчора. А якщо рослина відчутно поникла і листя втратило тонус, не факт, що вам вдасться його врятувати. Краще поливати рослину тоді, коли верхній шар сухий, але не розсипається в пил, а земля під ним ще трохи волога. А до опускання листя краще не доводити.
Як часто потрібно поливати рослину
Лимон для схуднення не вранці, а перед сном: як правильно вживати, щоб кілограми танули
У Софії Ротару з'явилися термінові справи в Москві: планує отримати щонайменше 500 тис. доларів
Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг
Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом
Оптимальна періодичність поливу навесні - 3-7 днів, а восени та взимку, у період спокою, інтервал може збільшуватися до двох тижнів. Сукуленти та кактуси мають особливі потреби: з листопада по лютий їх можна взагалі не поливати. Проте точний інтервал визначити складно, краще орієнтуватися за станом ґрунту.
Чим не можна поливати рослини
Багато квітникарів сумніваються як вода з-під крани, і правильно роблять. Адже в ній часто містяться хлор та інші шкідливі домішки, здатні вбити рослини. Те саме стосується і колодязної води, насиченої мінералами. Надлишок таких речовин не дає квітці нічого хорошого, кальцинує ґрунт і в результаті призводить до його загибелі.
Найменше для поливу підходить вода з озера чи річки. Адже ніхто не знає, які віруси чи бактерії у ній перебувають. Очистити таку воду остаточно просто неможливо. Тому краще просто не використовувати її для улюблених рослин, щоб не наражати їх на ризик.
Купувати дистильовану воду або зливати в лійку конденсат із кондиціонера теж не варто. У такій рідині повністю відсутні солі, мінерали та вітаміни. Тому розвиватись від такого поливу рослини не будуть.