Попри це, багато білорусів налаштовані миролюбно і не хочуть брати участь у війні. Однак ситуація може змінитися, якщо Лукашенко вирішить відправити військові підрозділи на допомогу Росії. У такому разі білоруські військові будуть змушені виконати наказ і взяти участь у військових діях.
Поки що білоруська армія не показує активності на кордоні з Україною та не бере участі у конфлікті. Проте, ніхто не знає, як складеться ситуація у майбутньому і яку роль Білорусь може відіграти у цьому конфлікті. Втім, найближчими тижнями українська розвідка не бачить загрози вторгнення в Україну з території Білорусі.
Докладніше про це інформує сайт "Обозреватель", посилаючись на заяву представника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрія Черняка.
"Ми бачимо, що Білорусь начебто й підтримує Росію і водночас усіма способами намагається утриматися від приєднання до війни. Ми також бачимо, наскільки Росія на них давить", - зазначив Черняк .
За словами представника ГУР, у разі, якщо глава Росії, Володимир Путін, досягне повного підпорядкування свого найближчого союзника, Олександра Лукашенка, останній може наказати збройним силам Білорусі розпочати нову агресивну кампанію. Однак питання полягає в тому, чи достатньо в Білорусі ресурсів і сил для того, щоб здійснити такий наступ успішно.
"За оцінками військової розвідки України, білоруські військові будуть змушені підкорятися наказам Лукашенка і можуть бути залучені до вторгнення в Україну. Однак у найближчі два-три тижні ні сил, ні коштів для вторгнення з території Білорусі росіяни не мають", - заявив Черняк.
Картопляні паростки: скарб, який ви викидали даремно, чому досвідчені городники так не роблять
Пенсіонерам доплатять по 3000 гривень: списки по областях
Більше не видаватимуть готівку на відділеннях "Нової пошти": що змінилося з 1 квітня 2025 року
Зростання пенсій, обвал цін на ліки, масова мобілізація, заборона на риболовлю та лікарняні: квітень багато змінить
Проте українські військові готові до будь-якого розвитку подій, навіть якщо ситуація погіршиться та кардинально зміниться. Бійці у прикордонних з Білоруссю областях будують та зміцнюють нові траншеї, а також навчаються користуватися щойно доставленою зброєю.
Читайте також: