Ніхто не заперечуватиме, що щодня в раковину виливається окріп від проціджування вермішелі або вареної картоплі. Ось тільки не всі водопровідні труби призначені для такої температури, а значить дорогого ремонту іноді не уникнути.
І справді, злив окропу в раковину - звичайна справа для кожної сім'ї. Адже в більшості випадків це може призвести до сумних наслідків.
Отже, якщо господар є відповідальним, то він стежить за станом водопровідних труб у квартирі, особливо на кухні. Ще б пак, там каналізація по кілька разів на день піддається впливу окропу, а також різким перепадам температур.
З чого зроблено водопровідні труби
Нижче наведено список різних матеріалів, з яких виготовлені водопровідні труби, і які температури вони можуть витримувати:
- залізо – 1410°C
- мідь – 1082°C
- оцинкована сталь – 200°C
- пекс - 93 ° C
- HPVH – 93° пн
- ПВХ пластик – 60°C
Враховуючи той факт, що зараз водопровідні труби зроблені з Pex, CPVC або ПВХ, стає очевидним, що вони не створені для того, щоб витримувати температуру гарячої киплячої води.
Чи настане кінець світу після смерті Папи Франциска? Що кажуть стародавні пророцтва
Доплата до пенсії "на каву": хто з українців може розраховувати у 2025 році на 150 гривень
Alyona Alyona відмовилась від дуету з Parfeniuk: що сталося за лаштунками київського концерту
Ведучий "Говорить вся країна" Олексій Суханов невиліковно хворий: "Все, кранти"
Таким чином, правильно включатиме холодну воду і вже тоді повільно зливати окріп у раковину. Так сакнтехніка точно не пошкодиться.
Ну а якщо водопровідні труби виготовлені із заліза, міді чи оцинкованої сталі, то вони здатні витримувати дуже гарячу воду. Однак варто враховувати, що крім труб є гумові чи пластикові з'єднання. Ось вони й можуть з часом пошкодитися, оскільки вони не призначені для таких високих температур.
Чи пошкодить окріп ПВХ труби?
Загальне емпіричне правило полягає в тому, що гарячий окріп може пом'якшити або трохи розплавити з'єднання ПВХ-труб, тому так. Якщо регулярно виливати у ці труби воду високої температури – вони можуть пошкодитись і, зрештою, потребують заміни.
Крім того, при зливі великої кількості окропу прокладки, які зберігають герметичність з'єднань, розширюються та перестають виконувати свою функцію. В результаті існує ризик затопити сусідів окропом, що виливається з-під раковини.
Читайте також:
Не включають світло: куди скаржитися, якщо у вашому будинку постійно відключають електрику