В Україні з-за масових відключень світла люди стали запасатися альтернативними джерелами енергії. Зокрема, в хід пішли генератори, які стали справжнім порятунком для громадян. От тільки це не тільки "паличка-виручалочка" у періоди відсутності світла, але і додаткові ризики.
Так, при використанні генераторів необхідно суворо дотримуватися правил безпеки. Ще б, днями в Івано-Франківській області трагічно загинув чоловік, який використовував у своєму будинку генератор. Причиною його загибелі стало отруєння продуктами згоряння вихлопних газів від електрогенератора, який працював у підвальному приміщенні.
"Прості правила можуть запобігти справжню трагедію! Для того, щоб убезпечити своє життя і захистити сім'ю - необхідно використовувати генератори з розумом", - говорять співробітники ДСНС.
Зокрема, потрібно обережно зберігати пальне, не тримати його близько до електрогенератори, оскільки воно може нагрітися і спалахнути. Рекомендовано зберігати його в прохолодному місці і в герметичній тарі. Також слід не допускати проток пального, тому необхідно щільно закривати каністри.
Рятувальники також попереджають, що в разі протоки пального потрібно посипати місце піском. Після цього необхідно зібрати його в ящик або відро і викинути.
Як правильно та безпечно використовувати генератор:
Грінки - це минуле століття: рецепт салату "Шпротик", який стане зіркою новорічного столу
Вигадав суїцид, бо було нудно: українець вирішив оригінально запросити поліцію на чай
Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги
У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки
- Купуйте тільки сертифіковану продукцію і тільки в ліцензованих точках продажів і дотримуйтесь інструкцій виробника.
- Генератори і паливо повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менш 6 м від вікон, дверей та гаражів. При використанні його потрібно встановлювати на рівній ділянці підлоги.
- Тримайте генератор сухим, захищайте від дощу і затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключеним до нього, може призвести до ураження електричним струмом.
- Перед заправкою дайте генератора охолонути. Паливо, пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути.
- Встановіть в приміщенні детектори чадного газу.
- Обов'язково придбайте вогнегасник і тримайте його поруч, на видному та легкодоступному місці.
Важливо також відповідально поставитися до вибору бензину для генератора.
- Неетилований бензин. Хоча допустимий вміст етанолу становить до 10%, рекомендується паливо без етанолу.
- Октанове число не нижче А-92. Найбільш прийнятним варіантом за ціною буде саме 92-й бензин, якщо інше не вказано в документації генератора. А-95 і А-98 в більшості випадків не приносять стільки плюсів, щоб компенсувати високу ціну.
- Наявність свинцевих добавок. Завдяки таким домішок двигун генератора буде працювати більш ефективно, а на свічках не виникне нагар.
Увага!!! Строго забороняється використовувати пальне E85, суміш газу і масла. Також можна модифікувати двигун генератора для роботи на альтернативному паливі.
Крім того, не можна використовувати бензин, який зберігався довше півроку. Таке паливо втрачає свої властивості, витрата стає неекономним, а також можуть виникнути неполадки в двигуні. Також слід переконатися, що бензин не зберігався при високих температурах.
Як правильно експлуатувати генератор
Перед початком експлуатації генератора необхідно усунути перекручення проводів, контакт з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Важливо: прилад не рекомендується включати в умовах підвищеної вологості, а також коли йде дощ або сніг.
Крім того, необхідно перевіряти стан генератора під час його роботи. Зокрема, щоб не протікало пальне, мастило. Також забороняється відкривати кришку бака при працюючому генераторі і заправляти прилад при працюючому або не охолодженому двигуні.
Чи можуть оштрафувати за зберігання бензину
Взимку в Україні не будуть штрафувати за зберігання пального в обсязі до 1 т без ліцензії. Це стосується як пересічних українців, так і підприємців – крім АЗС, НПЗ і оптовиків.
Про це в Telegram повідомив голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він зазначив: відповідні зміни скоро будуть внесені в законодавство.
"Проверок не будет ни до, ни после изменений", – отметил он.
Читайте также:
Отключение газа: украинцам рассказали, возможно ли это и стоит ли волноваться
Сразу два фонда в Польше остановили выплаты украинцам. Что нужно знать
Из-за отключений света за электричество придется платить по-новому. Что поменялось