Ціни на яйця завжди були предметом особливої ​​уваги і за радянських часів навіть регулювалися державою. А от у сучасній Україні вони взагалі можуть стати для середньостатистичного споживача розкішшю. Ще б пак, лише за три місяці яйця подорожчали відразу на 54%. При цьому 20 жовтня поточного року Антимонопольний комітет України зазначив, що не бачить об'єктивних підстав для такого стрибка і вже розпочав розслідування.

Так, згідно з інформацією на сайті Мінфін , з вересня до кінця жовтня середня вартість курячих яєць квочка (С1 10 шт) зросла вдвічі з 37,41 грн до 74,53 грн. На початку місяця яйця продавали у середньому 56,81 грн.

Для оцінки були взяті ціни в супермаркетах Novus, Auchan, Varus, Metro та Megamarket, АТБ та Сільпо.

Середні ціни на курячі яйця Наседка (10 шт) у супермаркетах:

  • Auchan — 76,50 грн;
  • Novus — 76,55 грн;
  • АТБ — 72,90 грн;
  • Сильпо — 76,99 грн.

Також у цей період у вартості збільшилися курячі яйця Ясенсвіт (С1 10 шт) – з 37,36 грн до 68,75 грн. Різниця становила 31,39 грн.

Середні ціни на курячі яйця Ясенсвіт (10 шт) у супермаркетах:

Популярні новини зараз

Кацурін був в залі? Надя Дорофєєва вперше за довгий час зробила це з "колишнім", який вийшов до неї просто на сцену

План поділу України таки існує: у ГУР сказали, які регіони путін хоче залишити, як "спірні"

Глава ГУР Кирило Буданов розповів про "Орешник" путіна, все не так просто: "Вони зовсім втратили розум"

Грінки - це минуле століття: рецепт салату "Шпротик", який стане зіркою новорічного столу

Показати ще
  • Auchan — 74,20 грн;
  • Novus — 66,78 грн;
  • Varus — 66,80 грн;
  • Megamarket — 67,20 грн;
  • АТБ — 65,50 грн;
  • Сильпо — 66,99 грн.

Майже вдвічі за місяць зросли ціни на курячі яйця Ясенсвіт (С1 30 шт). Нині середня вартість у деяких супермаркетах становить 207,20 грн., а у вересні яйця продавали за ціною 106,57 грн./30 шт.

Середні ціни на курячі яйця Ясенсвіт (30 шт) у супермаркетах:

  • Auchan — 218,50 грн;
  • Megamarket — 195,90 грн.

Серед таких різких причин подорожчання яєць в Україні експерти називають дві групи факторів - традиційні сезонні та пов'язані з війною з Росією.

Зокрема, з таршого наукового співробітника відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Світлана Пашко каже, що з кінця квітня по серпень вартість яєць зазвичай знижується, оскільки в цей період ринок насичується продукцією приватних господарств. А з вересня по грудень кури у домогосподарствах мчать гірше, пропозиція скорочується і птахофабрики знову піднімають оптово-відпускні ціни.

Однак у 2022 році сезонні фактори додатково посилила війна. Адже через окупацію частини територій України зменшення промислового виробництва яєць за підрахунками вчених Інституту аграрної економіки досягло 25-30%.

Ще один обумовлений війною фактор - зниження поголів'я курей-несучок. За словами Світлани Литвин, до цього призвело те, що в умовах війни деякі підприємства частково призупинили інкубаційні процеси для отримання молодої птиці. В результаті восени виявився дефіцит продукції та зростання цін.

Читайте також:

Різке подорожчання соняшникової олії: скільки коштує і чого чекати далі

Краще купити заздалегідь: українців попередили, що дві популярні крупи можуть зникнути з магазинів

Від нього обвисатиме живіт: названо напій, який викликає ожиріння