26 вересня 2022 року компанія-оператор Nord Stream заявила про те, що пропускна спроможність в обох нитках газопроводу "Північний потік" впала до нуля через різке зниження тиску. А вже вночі тиск впав також у трубопроводі "Північний потік - 2", який прокладено вздовж "Північного потоку" дном Балтійського моря. У Європі підозрюють, що причиною аварії могла стати диверсія за участю водолазів.
Так, сейсмологи зі Швеції та Данії у понеділок, 26 вересня, зареєстрували потужні вибухи в районах, де раніше було зафіксовано витік газу з газопроводів "Північний потік" та "Північний потік - 2". Про це шведській телерадіомовній корпорації SVT розповів директор Шведської національної сейсмічної мережі (SNSN) Бьорн Лунд.
За словами Лунда, вимірювальні станції у двох країнах зареєстрували два чіткі вибухи, один з них магнітудою 2,3, що порівняно із відчутним землетрусом, написала SVT.
"Ви можете чітко бачити, як хвилі відштовхуються від дна на поверхню. Немає сумнівів, що це був вибух", - заявив Бйорн Лунд.
За інформацією SNSN, перший вибух був о 2:03 у ніч на понеділок, другий — о 19:04 увечері понеділка (за шведським часом; 1:03 та 18:04 за київським часом відповідно).
На даний момент відомо, що навколо місць витоку було створено зони відчуження для безпеки морського та повітряного руху.
Перерахунок пенсій 1 квітня провели за новими правилами: що чекає працюючих пенсіонерів
"Шахеди" літають та скидають вибухонебезпечні предмети: у МВС попередили українців, побачите це - не наближайтесь
Картопляні паростки: скарб, який ви викидали даремно, чому досвідчені городники так не роблять
Ведучий "Говорить вся країна" Олексій Суханов невиліковно хворий: "Все, кранти"
Читайте також:
Великий улов: ЗСУ накрили начальника ракетних військ путінської армії
Потрібно почекати кілька днів: Арестович заінтригував новою перемогою ЗСУ